V Soběslavi se otevírá čajovna, v níž budou obsluhovat postižení

SOBĚSLAV, Cílem tohoto projektu je dát skupině lidí s postižením šanci naučit se to, co je pro jejich zdravé vrstevníky běžné a samozřejmé - naučit se odpovědnosti, pracovním návykům a dovednostem, soběstačnosti...

V Soběslavi na Táborsku se příští týden otevře nekuřácká čajovna a kavárna, v níž budou zákazníky obsluhovat mladí lidé s handicapem. Středisko Rolnička, které se stará o 50 postižených klientů z regionu, získalo na projekt čajovny 650.000 korun ze státního rozpočtu a z fondů Evropské unie.

“Cílem tohoto projektu je dát skupině lidí s postižením šanci naučit se to, co je pro jejich zdravé vrstevníky běžné a samozřejmé – naučit se odpovědnosti, pracovním návykům a dovednostem, soběstačnosti,” řekla Ludmila Borská z Rolničky.

Čajovna se pro zákazníky poprvé otevře ve čtvrtek v nově opraveném Domě pro dospělé klienty v Bezděkově ulici, kde jsou také chráněné dílny a chráněné bydlení pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením. První rok bude sloužit jako zácvikové pracoviště pro deset handicapovaných klientů, při obsluze jim budou pomáhat asistenti. Potom by se z čajovny měla stát další chráněná dílna, kde naleznou trvalé zaměstnání čtyři postižení.

Rolnička je křesťanské denní zařízení pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Od roku 1994 poskytuje svým klientům služby v centru denních služeb, integrované mateřské škole, speciální škole, chráněných dílnách a nově také v chráněném bydlení.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami