Nová kolekce reliéfů v Ateliéru DUKE

LITOMYŠL, v neděli 4. prosince se můžete zajít podívat na novou kolekci reliéfů města Litomyšle...

Starobylé město Litomyšl bylo ztvárněno již nesčíslněkrát. Sochař Jiří Dudycha se ale tohoto tématu zhostil svým pohledem, jiným, než na jaké jsme dosud byli zvyklí.

V cyklu „architektura Litomyšle“ se zaměřil na výrazné detaily z tohoto historického města. Detaily které každému návštěvníkovi utkví v mysli a které jistě v mysli všech Litomyšlanů vzbudí proud vzpomínek na ztvárněná místa. Reliéfů je šest a do jednoho celku je spojuje nejen jednotný formát ale především téma. Jednotlivé motivy, ať už jsou pojaty jako celek, například „Renesanční zámek“, nebo jako výsek části vyjadřující náladu daného námětu (příkladem může být reliéf s názvem Klášterní kašna) jsou vždy začátkem proudu vzpomínek na důvěrně známá místa, nebo na místa jen jednou navštívená v jakémkoliv ročním období.

Tato unikátní kolekce reliéfů, navržená sochařem Jiřím Dudychou a realizovaná v Ateliéru DUKE Bohemia pod jeho přímým dohledem, bude představena veřejnosti právě v místě jejího vzniku, v Ateliéru DUKE Bohemia za účasti autora. Ten se s Vámi rád podělí o všechny okolnosti, které provázely vznik této kolekce. Budete mít možnost osobně zjistit jaká úskalí, jaké paradoxy, ale i jaké úsměvné problémy a situace provázely vznik a realizaci tohoto souboru.

Debata o reliéfech, možnost jejich zakoupení s autorovým věnováním a podpisem, ale nejen debata a nejen o nich začíná v 15.00 v neděli 4. prosince.

Nicméně ateliér bude tento den pro veřejnost otevřený celé odpoledne. Při této příležitosti je pochopitelně možné zakoupit i jiné výrobky z ateliéru DUKE, případně prohlédnout si autorův ateliér s jeho novými originály.

Na návštěvu Vás zve a těší se na příjemně strávené chvíle Jiří Dudycha ml. (více informací klik ZDE)

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami