Lidé s RS mohou v Berouně společně cvičit

BEROUN, Regionální organizace Roska Beroun, která nabízí lidem s RS například cvičení, má problémy se získáváním nových členů...

Regionální organizace Roska Beroun, která nabízí lidem s RS například cvičení, má problémy se získáváním nových členů. Lékaři, kteří by mohli doporučit takto nemocné lidi, nemohou nikoho cizího informovat o zdravotním stavu pacienta. “Dostat seznam postižených lidí je nemožné, maximálně může lékař říct pacientovi o naší existenci,” řekla ČTK předsedkyně regionální organizace Roska Beroun Marie Radová.

Nové členy se Roska snaží získat ústní propagací své činností a pomocí inzerátů v radničních novinách. Organizace není určena jenom obyvatelům Berouna, ale také nemocným z okolních obcí. Hlavní činností organizace, jejíž členové se scházejí jednou týdně, je společné cvičení. “Cvičení je základ, na kterém stavíme, protože roztroušená skleróza má za následek sníženou pohyblivost,” uvedla Radová. Stejně tak důležitá je podle ní možnost společenského kontaktu nemocných.

Regionální organizace Roska Beroun spadá pod Unii Roska, která má za cíl seznamovat veřejnost s životem lidí s roztroušenou sklerózou, léčbou či činností organizací na pomoc pacientům. Berounská organizace vznikla na začátku listopadu a zatím se její členové schází v tamním Centru zdravotně postižených. Od příštího roku by měla získat prostory v bývalých kasárnách. “Tam už budeme muset platit nájem, proto v současné době podáváme na krajský úřad žádosti o granty, o dotace žádáme i soukromé subjekty,” řekla Radová.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami