Lidem v tíživé situaci má usnadnit život průvodce

NOVÝ JIČÍN, nový katalog zaměřený na sociální služby zaměřený na seniory a handicapované...

Lidem, kteří se ocitnou v tíživé životní situaci, má v Novém Jičíně usnadnit život nový katalog zaměřený na sociální služby. Najdou v něm přehled různých organizací, které pomáhají mimo jiné handicapovaným či seniorům. V katalogu se dozvědí nejen informace o náplni jednotlivých institucí, ale také spojení na kontaktní osoby.

Mluvčí novojičínské radnice Iva Vašendová dnes ČTK řekla, že lidé, kteří se ocitnou v tíživé situaci, mnohdy nevědí, na koho se mají obrátit a které organizace jim mohou pomoci. Obdobný názor má také Václav Bártek, předseda novojičínského Klubu stomiků, který patří mezi organizace zařazené v novém katalogu. “Jsme rádi, když se kdekoliv objeví kontakty na nás. Mnoho lidí s obdobnými problémy se uzavře doma. Když pak ale přijdou k nám, zjistí, že se dá žít úplně jiným způsobem života a dožívají se třeba i vyššího věku,” podotkl Bártek. Dodal, že mnozí lidé o fungování klubu, který sdružuje lidi s vývodem, ani neví. “Určitě nám taková prezentace pomáhá,” uvedl.

Publikaci si lidé budou moci zdarma od poloviny prosince vyzvednout nejen na městském úřadu, ale dostupná bude například i u některých praktických lékařů. Město chce její elektronickou podobu uveřejnit také na webových stránkách. Vydalo 2000 výtisků. Obdobné informační brožury již vydala například Ostrava.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami