Ve Šternberku vznikne středisko pro seniory a handicapované

ŠTERNBERK (Olomoucko), Středisko by mělo zabránit izolaci seniorů a zdravotně handicapovaných osob a pomoci jim zapojit se do společenského a kulturního života a celoživotního vzdělávání...

Ve Šternberku na Olomoucku by mělo v příštím roce začít fungovat nové poradenské a vzdělávací středisko pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Sociální služby Šternberk, které jsou příspěvkovou organizací města, na ně žádají peníze ze Společného regionálního operačního programu. Celkové náklady činí téměř tři miliony korun, v případě získání evropských peněz 12 procent doplatí město.

Středisko by mělo zabránit izolaci seniorů a zdravotně handicapovaných osob a pomoci jim zapojit se do společenského a kulturního života a celoživotního vzdělávání. “Středisko by mělo rozšířit služby stávajícího informačního střediska v areálu domu s pečovatelskou službou, které již nedostačuje. Lidé by zde získali potřebné informace, například o sociálních službách či nárocích na sociální dávky,” řekla dnes ČTK ředitelka Sociálních služeb Šternberk Hana Korhoňová.

Druhá část zařízení by měla seniory motivovat k zájmové činnosti. “Počítáme s vytvořením čtyř klubů, kde by zájemci pracovali s internetem, věnovali se ručním pracím a vaření, sportu a rehabilitaci či zpěvu a kultuře,” doplnila ředitelka. Přípravné práce zařízení zahájí již v lednu příštího roku. Zda s projektem uspěje ve Společném regionálním operačním programu, se dozví zřejmě v březnu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami