Tišnovská nemocnice umožní pacientům přístup na internet

TIŠNOV (Brněnsko), Nemocnice zajistí pro pacienty přístup na internet jako jedna z prvních v kraji. Hospitalizovaní lidé...

Pacienti tišnovské nemocnice si budou moci zkrátit pobyt surfováním na internetu nebo komunikací pomocí elektronické pošty. Nemocnice zajistí pro pacienty přístup na internet jako jedna z prvních v kraji. Hospitalizovaní lidé budou moci službu využívat zdarma., řekl ředitel nemocnice Bořek Semrád.

Nápad zajistit pacientům přístup na internet vznikl na základě zájmu ze strany pacientů. “Často se na nás obraceli s žádostí, aby se mohli podívat do své mailové schránky, a já jsem je musel pouštět do ředitelny,” upřesnil Semrád. Podle něj má navíc nemocnice se zavedením služby jen minimální náklady. Za přistup do sítě si platí paušál.

Zpočátku bude pro pacienty vybavena počítači s přístupem na internet společenská místnost, postupně chce vedení nemocnice službu rozšířit na většinu oddělení. Nejvíce ji budou využívat pacienti rehabilitačního oddělení, kde jsou lidé po mozkových příhodách nebo úrazech hospitalizovaní i měsíc. “Úrazů totiž v poslední době přibývá zvláště mezi mladými lidmi,” doplnil ředitel. Novou možnost ale podle něj ocení i starší lidé. Mnozí senioři využívají elektronickou poštu ke kontaktu s rodinou.

Nápad zpřístupnit pacientům internet přímo v nemocnici se líbí i ředitelům dalších zdravotnických zařízení v kraji. “Je to zajímavý námět,” řekla dnes ČTK například ředitelka nemocnice ve Vyškově Věra Seidlová. Personál nemocnice již přístup k internetu má. Také vedení nemocnice v Ivančicích na Brněnsku bude nápad zvažovat.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami