Výtěžek koncertu umožní handicapovaným založit divadlo

LIBEREC, Liberecké občanské sdružení Schody, které usiluje o začlenění postižených lidí do společnosti, založí ...

Liberecké občanské sdružení Schody, které usiluje o začlenění postižených lidí do společnosti, založí ochotnický divadelní spolek pro handicapované. Umožní mu to výtěžek sedmého benefičního koncertu, který o víkendu už posedmé uspořádal liberecký primátor Jiří Kittner. Magistrát utržil za prodej vstupenek přes 65.000 korun, řekl dnes jeho mluvčí Martin Korych.

“Sál byl téměř zaplněný, na konci se hudebníci dočkali bouřlivého potlesku,” poznamenal mluvčí. Radnice podle něj uspořádá v únoru ještě charitativní ples primátora. “Výtěžek z obou akcí se pak sečte a rozdělí rovným dílem mezi sdružení Schody a libereckou Léčebnu dlouhodobě nemocných,” dodal. Ochotnický soubor handicapovaných ponese název Divadlo v Oblačné, zkoušet chce začít od září v prostorách Krátkého úderného divadla nebo Malého divadla. Jeho prvním představením bude vlastní autorská Hra o životě a zdání. “Část výtěžku použijeme k proškolení dobrovolníků a na jejich psychotesty,” řekla zakladatelka sdružení Šárka Nemešová.

Sdružení se zaměřujeme na setkávání zdravých lidí s postiženými. Má asi 80 stálých klientů, kteří nejsou umístěni v žádném ústavu sociální péče a zůstali by se svým handicapem izolováni. Založili ho před sedmi lety dobrovolníci, kteří hledali způsob, jak využít volný čas postižených. Chodí s nimi například každý týden do útulku venčit psy nebo sázet stromy se Společností přátel přírody. Vloni pomohla radnice občanskému sdružení Svítání a Regionálnímu dobrovolnickému centrum Ještěd. Obě dobročinné organizace získaly po 103.000 korunách.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami