Nové přechody pro handicapované

OLOMOUC, Radnice bude investovat do úpravy takzvané trasy E, která vede od tramvajové točny u hlavního vlakového nádraží po točnu v městské části...

Olomoucká radnice letos přizpůsobí další přechody a chodníky ve městě potřebám handicapovaných lidí.Chystá se investovat do úpravy takzvané trasy E, která vede od tramvajové točny u hlavního vlakového nádraží po točnu v městské části Pavlovičky. Investice si vyžádá podle odhadů více než pět milionů korun. Radnice se pokusí na akci získat dotaci.

Vlasta Krosesková z odboru sociálních služeb a zdravotnictví magistrátu řekla, že radnice nechá například snížit nájezdy z chodníků na vozovku a některé přechody vybaví signálními a varovnými pásy. Na investici se radnice bude snažit získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Příspěvek může dosáhnout až 80 procent uznatelných nákladů. “V případě, že bychom dotaci nedostali, projekt budeme realizovat v omezené míře. V minulosti jsme ale byli vždy úspěšní,” uvedla Krosesková.

Magistrát již hledá firmu, která úpravy provede. Zájemci mohou podávat své žádosti do 22. února. Radnice bude po vítězi soutěže chtít, aby zakázku provedl v mezidobí od srpna do listopadu. Radnice investuje do úpravy tras pro postižené v rámci projektu Bezbariérová Olomouc. Zastupitelstvo ho schválilo v březnu 2002. Cílem projektu je přetvořit Olomouc na město bez architektonických, dopravních, komunikačních a informačních překážek. Město již například nechalo zřídit v historické budově radnice výtah. Finančně podporuje firmy a organizace, které staví bezbariérové vstupy do svých provozoven.

Projekt Bezbariérová Olomouc získal loni hlavní cenu v mezinárodní soutěži francouzské federace APAJH – Asociace pro dospělé a mládež s postižením. Federace každoročně uděluje cenu firmám, organizacím a samosprávám za přínos v oblasti začleňování handicapovaných do společnosti.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami