Help linka pro zdravotně postižené

OLOMOUCKÝ KRAJ, Linka slouží pro zdravotně postižené osoby, které se nacházejí v nouzi a nemohou si samy pomoci...

Zdravotně postižení lidé v Olomouckém kraji se v případě nouze mohou obracet na telefonickou Handicap Help linku, kterou provozuje Centrum pro zdravotně postižené Olomouckého kraje. Spojení s klienty zajišťují dvě operační střediska v Prostějově a Jeseníku. Centrum získalo do srpna na projekt podporu z programu Phare ve výši 1,3 milionu korun.

“Linka slouží pro zdravotně postižené osoby, které se nacházejí v nouzi a nemohou si samy pomoci. Když se nám ozvou, okamžitě jim zavoláme zpět a v případě potřeby za volajícím vyšleme záchrannou službu nebo terénního pracovníka,” řekla Kateřina Kráčmerová z Centra pro zdravotně postižené Olomouckého kraje.

Lidé, kteří mají vlastní mobilní telefony, se musejí zaregistrovat. Budou zařazeni do lokalizační sítě. Prostřednictvím jednoho tlačítka se spojí s dispečerem, jeho pozice se zároveň zobrazí na mapě. Pokud zdravotně postižený mobilní telefon nemá, může si ho zakoupit v centru. Na linku se mohou obracet lidé s různým zdravotním postižením. Od vozíčkářů až po epileptiky či lidi s astmatickým záchvatem. Sloužit bude i sluchově postiženým, kteří se s operačním střediskem spojí prostřednictvím SMS zprávy.

Centrum pro zdravotně postižené Olomouckého kraje funguje od roku 2002. Zajišťuje síť poradenství pro zdravotně postižené v celém kraji

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami