Benefiční koncert vynesl pro hospic v Kostelci přes 100.000 korun

NÁCHODSKO, Hospic, který pečuje o těžce nemocné, peníze použije na nákup zvedací plošiny...

Benefiční koncert Bratří Ebenů na podporu Hospice Anežky České v Červeném Kostelci na Náchodsku, který se konal 15. ledna, vynesl společně s finančními dary od 15 firem přes 105.000 korun. Hospic, který pečuje o těžce nemocné, peníze použije na nákup zvedací plošiny, informovala Eva Wagenknechtová z Oblastní charity v Červeném Kostelci.

Výtěžek z benefiční akce navýší ještě příspěvek od Nadace Divoké husy. “Výtěžek použijeme na nákup zvedací plošiny, která zpřístupní naše služby v oblasti domácího ošetřování i méně pohyblivým lidem,” řekl Miroslav Wajsar, ředitel Oblastní charity, která hospic provozuje.

Koncert byl podle organizátorů vyprodán několik dní předem, celkem vystoupení v hledišti Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci sledovalo 440 lidí, například arcibiskup Karel Otčenášek či pět imobilních chráněnců Domova svatého Josefa v Žirči na Trutnovsku, kde pečují o lidi s roztroušenou sklerózou.

Hospic v Červeném Kostelci si loni v prosinci připomněl desáté výročí svého založení, nevyléčitelným pacientům nabízí 30 lůžek. Kromě péče o nemocné nabízí hospic vzdělávací kurzy pro příbuzné a půjčovnu speciálních pomůcek.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami