Prohlášení Koalice pro zdraví

Pacientské organizace budou sledovat dopady opatření, přijímaných MZ, na pacienty.

  1. Zástupci pacientských organizací spojených v Koalici pro zdraví na svém setkání 14. února se znepokojením vyslechli informace od členů pacientských organizací, ale i od zástupců lékárníků, praktických lékařů, které se týkají dopadů opatření ministra Ratha na nemocné občany České republiky.
  2. O skutečném stavu věcí nemají pacientské organizace a jejich členové dostatek informací. Protože je nalomena důvěryhodnost ministra zdravotnictví, požadují pacientské organizace po premiérovi vlády České republiky, aby řádné zdůvodnil současné dopady opatření přijímaných MZ. Premiér by měl zastavit ta opatření, která skutečně vedou k poškozování pacientů.
  3. Pacientské organizace vyzývají k dialogu o českém zdravotnictví a žádají veřejnou i odbornou diskusi o všech zásadních změnách systému veřejného zdravotního pojištění.
  4. Zástupci pacientských organizací postoupí svým členům petici zdravotníků i petici pacientů a nechají na jejich vlastním uvážení, zda se k ní chtějí připojit.
  5. Zástupci pacientských organizací se dohodli, že budou monitorovat aktuální situaci, zejména konkrétní dopady na pacienty a budou o nich informovat ostatní organizace i veřejnost a to prostřednictvím svých organizací a také prostřednictvím Koalice pro zdraví.

Partnerské organizace:

Arkus onko centrum
Autistik
Gerocentrum
Kardioklub Praha
Klub bechtěreviků
Klub ŽAP
Kolumbus
Liga proti osteoporoze
Liga proti otokům
Os Anabel
Paleček
Svaz diabetiků
Svaz důchodců
Sympathea
Unie Roska
Vida
Život 90

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami