Desítka pražských dobrovolníků dnes převzala cenu Křesadlo

PRAHA, Desítka pražských dobrovolníků převzala dnes na pražském magistrátu ceny Křesadlo. Jsou určeny obyčejným lidem, kteří dělají neobyčejné věci...

Desítka pražských dobrovolníků převzala dnes na pražském magistrátu ceny Křesadlo. Jsou určeny obyčejným lidem, kteří dělají neobyčejné věci, sdělili organizátoři ze sdružení Hestia. Oceněné, kteří ve volném čase nezištně pomáhají ostatním, vybrala komise složená ze zástupců neziskových organizací, novinářů a zástupců státní správy a samosprávy.

Mezi desítkou oceněných byli lidé různého věku a zaměření. Nominovaly je převážně neziskové organizace.

Na základě návrhu společnosti Bílý kruh bezpečí, která pomáhá obětem a svědkům trestných činů, získal Křesadlo například policejní komisař Martin Kloubek. Jako dobrovolník spolupracuje s Bílým kruhem bezpečí již 13 let. “Z místa činu odcházím jako policista s velikým pocitem dluhu vůči obětem, pokud stojíte o moji dobrovolnou pomoc, chci tento dluh v Bílém kruhu bezpečí obětem splácet,” řekl prý tehdy. Od té doby se podílel na řadě iniciativ sdružení.

Dvě dobrovolnice byly oceněny za svou práci v motolské nemocnici. Například Martina Kolbeová se již téměř pět let stará ve volném čase o nemocné děti. V poslední době se podílí i na školení nových dobrovolníků.

Křesadlo dnes obdržela také studentka gymnázia při Jedličkově ústavu v Praze Karolína Chloubová, která se podílí na některých projektech společnosti Člověk v tísni. Přestože se pohybuje na vozíčku, je jednou z nejaktivnějších organizátorek promítání filmů, které se týkají lidských práv. Pomáhala také při prodeji výrobků z chráněných dílen Člověka v tísni v Africe – výtěžek přispívá ke zlepšení životní situace namibijských žen.

Letos poprvé ocenění získává i firma, jejíž zaměstnanci se zapojili do obnovy povodní poničeného Karlína a podíleli se na desítce dalších dobrovolnických projektů.

Čtyři desítky dalších dobrovolníků převezmou Křesadlo v deseti českých městech. Ocenění letos organizátoři předali jižpopáté.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami