Pardubice vydaly katalog sociálních a sociálně zdravotních služeb

PARDUBICE, Publikace nabízí přehled o zhruba 200 organizacích. Seznam je dělen do sekcí podle zaměření, každá organizace v něm má kromě kontaktů uvedenu také stručnou charakteristiku činnosti...

Pardubický magistrát vydal katalog sociálních a sociálně zdravotních služeb, které ve městě poskytují státní i nestátní organizace. Nyní připravuje podobného průvodce aktivitami pro volný čas dětí a mládeže. Katalog sociálních služeb v tištěné podobě mají k dispozici pardubické úřady, od městských obvodů přes sociální pracovníky až po úřad práce, ale také jednotlivé neziskové organizace, kluby seniorů a podobně. “Veřejnost do něj může nahlédnout také u nás na sociálním odboru a od příštího týdne také na internetových stránkách města Pardubic. Na nich bude katalog také průběžně aktualizován,” řekla vedoucí odboru sociálních věcí Ivana Liedermanová.

Publikace nabízí přehled o zhruba 200 organizacích. Seznam je dělen do sekcí podle zaměření, každá organizace v něm má kromě kontaktů uvedenu také stručnou charakteristiku činnosti a cílovou skupinu osob, na které se ve své práci zaměřuje, včetně odkazů na internetové adresy. Nechybí ani tísňová čísla, důležité kontakty na zdravotnická zařízení a úřady v Pardubicích. “V současné době vzniká další katalog. Mapuje aktivity pro volný čas dětí. Rodiče či učitelé v něm najdou kontakty a odkazy na sportovní oddíly, kroužky, kurzy, domy dětí a mládeže a podobně. Neměly by v něm chybět ani ceny, které za tyto aktivity zaplatí,” dodala Liedermanová. Tento průvodce bude podle ní k dispozici ve všech pardubických školách, v pedagogických poradnách a podobně. I katalog aktivit pro volný čas dětí bude po dokončení zveřejněn na internetových stránkách města.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami