Nominujte do soutěže Zaměstnavatel bez bariér 2006

PRAHA, Do soutěže se mohou hlásit firmy, působící na otevřeném trhu práce, což znamená, že nejsou zakládány pouze za účelem zaměstnávání lidí s postižením, jako jsou chráněné dílny...

Do soutěže Zaměstnavatel roku 2006, jejímž vyhlašovatelem je Fincentrum, přibyla letos další kategorie: Microsoft Zaměstnavatel bez bariér. Garantem této kategorie je Konto BARIÉRY.

Impulsem k vytvoření této ceny je velmi nízká zaměstnanost handicapovaných, kteří prošli školícími programy jinak úspěšného projektu Konta BARIÉRY Počítače proti bariérám. Kupříkladu v roce 2005 absolvovalo kurzy 938 lidí, ale práci získalo jen 31 z nich.

Do soutěže se mohou hlásit firmy, působící na otevřeném trhu práce, což znamená, že nejsou zakládány pouze za účelem zaměstnávání lidí s postižením, jako jsou chráněné dílny, výrobní družstva invalidů apod. a přesto u nich pracuje alespoň jedna osoba se zdravotním handicapem.

Soutěž si klade za cíl ukázat takové zaměstnavatele, kteří vytváří pro tyto lidi stejné pracovní podmínky a rovné pracovní příležitosti. Umožňují jim případnou úpravu pracovní doby s ohledem na jejich zdravotní stav. Podporují je v jejich profesionálním růstu, volnočasových aktivitách a odstraňují samozřejmě i architektonické bariéry na pracovišti.

Do soutěže se hlásí např. škola, která zaměstnává učitele na vozíčku, firma, která má správce sítě vozíčkáře nebo Petrof se svými nevidomými ladiči pian.

Přihlášku je třeba zaslat nejpozději do 10. 04. 2006 na adresu majka.lihanova@fincentrum.cz. Vzorovou firmu neboli Zaměstnavatele bez bariér 2006 bude vybírat odborná porota na základě věcných, částečně měřitelných kritérií.

Kontakt: Eva Ksiazczak, Nadace Charty 77 – Konto BARIÉRY, Melantrichova 5, Praha 1, tel. 224 214 452, 603 894 354, eva.ksiazczak@bariery.czNominujte do soutěže Zaměstnavatel bez bariér 2006

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami