Ponožková sbírka

OLOMOUC, Olomoučané mohou pomoci lidem v nouzi sbírkou ponožek...

Olomoučané mohou znovu podat pomocnou ruku lidem, kteří se ocitli bez střechy nad hlavou. Tamní Středisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů vyhlásilo v těchto dnech veřejnou sbírku pánských ponožek pro lidi žijící na ulici. Sbírka se bude konat do Velikonoc, dary obyvatel poté zástupci střediska předají dennímu centru pro lidi bez domova.

“Dostali jsme zprávu z denního centra, že velká nouze je hlavně o ponožky a boty. Lidé se po nich ptají a vyžadují je. Ponožky se přitom v našem skladu příliš nevyskytují, proto jsme požádali obyvatele o pomoc,” řekla Eva Kubečková z olomouckého Střediska SOS. Ponožky nové i zánovní, bavlněné, silonové i vlněné mohou dárci přinášet do provozovny střediska v Čajkovského ulici denně od pondělí do pátku.

Během krátkého období je to již čtvrtá sbírka, kterou vyhlásilo Středisko SOS na pomoc klientům nově otevřeného Denního centra Charity Olomouc. V létě lidé postupně přinesli přes 500 ručníků, které měly pomoct zlepšit hygienu bezdomovců. Na podzim se konala sbírka rukavic, čepic a šál, kterých bylo odevzdáno také téměř 500. V zimě, v době největších mrazů, se konala sbírka spacích pytlů a přikrývek. Během krátké doby se jich sešlo osm desítek. Kromě těchto věcí předalo středisko loni zdarma v rámci trvalého projektu výdej bezplatné materiální pomoci 4845 kusů oděvů a obuvi sociálně ohroženým spoluobčanům, které rovněž darovali Olomoučané. Ročně vytřídí pracovníci a dobrovolníci Střediska SOS zhruba 160 tun textilu, část nabízejí všem, kdo navštěvují provozovny střediska. Zbytek poté odesílají do Diakonie v Broumově k dalšímu použití nebo recyklaci.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami