Vychází první kniha o automatické kresbě

PLZEŇ, Je vhodná pro každého, zejména pro lidi, kteří pochybují o svých výtvarných schopnostech...

V Plzni vychází první kniha věnovaná takzvané automatické kresbě. Je to malba, která pomáhá u psychických, ale i zdravotních potíží a při rozvoji člověka, řekla dnes autorka knihy Eva Suttnerová z Centra alternativní péče ve Starém Plzenci u Plzně.

Automatická nebo také spontánní kresba je vlastně intuitivní pohyb ruky, tvoření ploch a linií. “Nedoporučuje se, aby při ní člověk příliš používal rozum, je dobře ponechat ruku, aby se projevovala naprosto svobodně a volně,” popsala Suttnerová. Ze vzniklé kresby pak lze podle tvarů, barev či dynamiky získat informace o podvědomí nebo nalézt řešení konkrétního problému. Touto technikou se prý dají řešit zdravotní i psychické problémy, konflikty ve vztazích a v komunikaci.

Je vhodná pro každého, zejména pro lidi, kteří pochybují o svých výtvarných schopnostech. “Když se člověk automatickou kresbou vykreslí z problému, často zjistí, že má v sobě výtvarný talent a mnohdy se začne projevovat i literárně,” říká Suttnerová. Principy automatické kresby už vyzkoušeli někteří učitelé ve školách. Podle Suttnerové by se tato technika měla ve školství používat co nejvíce. Díky ní se prý daří ve třídách zajistit klid, větší pohodu a tvůrčí prostředí a prospívá nejen žákům a studentům, ale také pedagogům.

Pomáhá například řešit problémy s chováním, učením a vzájemné vztahy. “I děti mají bolesti hlavy, bolesti žaludku, řeší různé dyslexie a podobně, v tomto případě může být tato technika dobrým pomocníkem,” tvrdí Suttnerová. Kniha kromě popisu automatické kresby přináší také vyjádření odborníků a pedagogů a několik příběhů z praxe, kde automatická kresba pomohla. Současně vychází sešit s inspirativními předlohami kreseb k dotváření pro lidi, kteří si zatím netroufnou na samostatnou kresbu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami