Zástupci neziskových organizací se budou učit, jak vybírat lidi

PRAHA, Organizátoři projektu mají k dispozici průzkum, z něhož vyplynulo, že v organizacích často chybí systém personálního vedení, neexistují plány na zapracování...

Zástupci pražských neziskových organizací se budou učit, jak vyhledávat a motivovat své zaměstnance. V rámci projektu zaměřeného na rozvoj personálního managementu bude proškoleno 15 lektorů, kteří budou přednášet na kurzech a zároveň budou působit jako konzultanti. Projekt realizuje hlavní město a občanské sdružení Spiralis.

“V neziskovém sektoru není mnoho peněz, proto je třeba lidi motivovat jiným způsobem, aby tento sektor neopouštěli. To zatím organizace neumějí,” řekla Hana Prchalová ze sdružení Spiralis. Lektoři by zástupce neziskových organizací měli naučit, jak vybírat lidi, jak s nimi pracovat, motivovat je a udržet. V rámci projektu vznikne i metodika personálního managementu pro neziskové organizace, která zatím nebyla zpracována, podotkla Prchalová. Cílem je zlepšit péči o zaměstnance neziskových organizací, zajistit jejich profesní rozvoj a snížit fluktuaci.

Organizátoři projektu mají k dispozici průzkum, z něhož vyplynulo, že v organizacích často chybí systém personálního vedení, neexistují plány na zapracování a odborný růst nových pracovníků. Zaměstnanci jsou zřídka přijímáni na základě výběrového řízení. To by měl projekt změnit, uvedla Prchalová. Projekt je naplánován na dva roky a je určen pro pražské organizace, jichž je kolem 13.000. Financován je z rozpočtu Prahy, ministerstva práce a Evropského sociálního fondu. Občanské sdružení Spiralis poskytuje služby neziskovým organizacím v oblasti komunikace s veřejností, funguje od roku 1999.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami