Navštivte internetovou školičku

PRAHA, Většina studentů je ve věku od 60 do 70 let, ale nechybějí ani osmdesátníci...

Pražskou internetovou školičku pro seniory nadačního fondu Elpida budou moci nově navštěvovat i “žáci třetího věku”, kteří špatně slyší. Školička v Limuzské ulici v Praze 10 vybavila posluchárnu bezdrátovým mikrofonem, reproduktory, zesilovačem a dalším nezbytným příslušenstvím, aby umožnila seznámení s internetem i seniorům, kterým to sluchový handicap dosud neumožňoval. ČTK to řekla vedoucí školy Mirka Fuchsová.

Senioři se v deseti lekcích dvakrát týdně učí pracovat na počítači a orientaci na internetu. Naučí se také posílat a přijímat e-maily. Každý účastník navíc obdrží praktický internetový slabikář pro seniory, podle něhož si může probranou látku zopakovat. V zimních měsících zájem převyšuje kapacitu učeben, ale s blížícím se jarem je o něco méně zájemců. V dalších kurzech, z nichž první začne po Velikonocích, tak jsou ještě volná místa.

Většina studentů je ve věku od 60 do 70 let, ale nechybějí ani osmdesátníci. Rekordman se narodil v roce 1912. V učebně získává vědomosti najednou 16 lidí, a protože jsou přibližně ve stejném věku, “jsou mezi svými a techniky se nebojí”, řekla Fuchsová. Pro absolventy, kteří nechtějí končit základními dovednostmi, existují dokonce kurzy pro pokročilé. Školičku internetu pro seniory fond otevřel na počátku roku 2005. Jen v Praze ji absolvovalo více než 3000 seniorů. V dalších devíti regionech jich bylo téměř 2500.

Nadační fond Elpida vznikl v červnu roku 2002 a podporuje české zdravotnictví, mladé české vědce zabývající se molekulární biologií. Různými projekty se také snaží zlepšit kvalitu života seniorů. Například provozuje telefonní Zlatou linku seniorů, která od 8:00 do 20:00 nabízí pomoc na čísle 800 200 007.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami