Berouně otevřeli komunitní centrum

BEROUN, Pod jednou střechou zde sídlí poskytovatelé sociálních služeb...

V areálu bývalých kasáren v Berouně dnes otevřeli komunitní centrum. Pod jednou střechou zde sídlí poskytovatelé sociálních služeb. Na jeho zřízení získala berounská radnice dotaci 18,7 milionu korun z evropských fondů, dalších zhruba 1,9 milionu korun poskytlo ministerstvo pro místní rozvoj. Oznámila to mluvčí berounské radnice Jitka Soukupová s tím, že celá výstavba vyšla na 25 milionů korun.

“Celá budova komunitního centra je řešena jako bezbariérová, invalidní uživatelé mají k dispozici výtah a šest vyhrazených stání před objektem,” uvedla mluvčí. V rámci rekonstrukce bývalé armádní budovy zmizelo i původní oplocení a komunitní centrum se tak začlenilo do života města.

V objektu nalezly své místo nestátní neziskové organizace Český červený kříž, Farní charita Beroun, Střep o.s. – české centrum pro sanaci rodiny, Občanská poradna Beroun, Sdružení Romano Dživipen – Romský život, Centrum pro zdravotně postižené Středočeského kraje, Dobročinný spolek Lomikámen, Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR (ARPZPD) – Klub Klubíčko a Svaz tělesně postižených v ČR – Půjčovna kompenzačních pomůcek. Své sídlo zde má také Mateřské centrum Slunečnice.

Současně s Komunitním centrem Beroun byl jednomu z poskytovatelů sociálních služeb, berounskému Klubu Klubíčko, předán nový Ford Transit. Ten usnadní dopravu postižených dětí i dospělých upoutaných na invalidní vozík nebo dlouhodobě ležících. Na jeho nákup přispělo vedle různých sponzorů i město Beroun. Na využití mikrobusu se Klubíčko dohodlo s dalšími poskytovateli sociálních služeb, kteří budou v novém komunitním centru v bývalých kasárnách sídlit.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami