V Lysé se chystá výstava pro handicapované

LYSÁ NAD LABEM, Na výstavišti se výstava uskuteční ve dnech 27. až 30. dubna a bude denně otevřena od 09:00 do 17:00...

Na výstavišti v Lysé nad Labem na Nymbursku ve čtvrtek začne výstava Senior – Handicap: aktivní život. Jejím cílem je nejen upozornit na problémy handicapovaných lidí a seniorů, ale také jim nabídnout inspiraci k plnohodnotnému životu. Výstava je určena jak seniorům, tak lidem všech generací, kteří se naučili žít s fyzickým nebo psychickým handicapem.

Manažer výstavy Jan Řehounek řekl ČTK, že výstava představí nejen pomůcky a služby pro seniory a handicapované lidi pro každodenní život, ale i služby sociálních zařízení a neziskových organizací v sociálních službách, případně chráněných dílen nebo družstev invalidů.

Největší doprovodnou akcí je výstava z osmého ročníku soutěže Šikovné ruce našich seniorů, která podle Řehounka představuje unikátní akci, která nemá obdoby nikde v Evropě. Pro výstavu je soustředěno víc než 3000 výtvarných děl, výrobků uměleckých řemesel i další rukodělné výrobky seniorů.

“Výstava nepojednává v žádném případě o rezignaci jakkoliv postižených lidí. Právě naopak, cílem je dát všem inspiraci a návod k plnohodnotně a aktivně prožívanému životu. A také poskytnout dostatek informací jak pro lidi, jichž se to bezprostředně týká, ale i ostatním, kteří žijí se seniory či handicapovanými,” řekl manažer.

Souběžně s výstavou Senior se na výstavišti uskuteční i výstava Narcis. Návštěvníci zde budou moci vidět velké pestrobarevné aranžmá z tisíců jarních květů, především narcisů, tulipánů, řepčíků, krokusů a dalších rostlin. Na venkovní ploše výstaviště se budou zároveň konat zahradnické trhy, na nichž prodejci nabídnou sadbu zeleniny i květin, ovocné a okrasné dřeviny, cibuloviny, osiva i potřeby pro zahrádkáře. Obě výstavy se uskuteční ve dnech 27. až 30. dubna a budou denně otevřeny od 09:00 do 17:00.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami