Vyškovské sdružení pro postižené otevřelo nový jezdecký areál

VYŠKOV, Areál pro své klienty za zhruba jeden milion korun opravilo sdružení Piafa...

Nový jezdecký areál slouží ode dneška ve Vyškově dětem i dospělým, kteří potřebují rehabilitaci pomocí koní. Areál pro své klienty za zhruba jeden milion korun opravilo sdružení Piafa. Během půl roku se starou stodolu podařilo přebudovat na nové stáje, dostavěno bylo i sociální zařízení, řekla ředitelka sdružení Jana Podrápská.

Areál, který dříve sloužil jezdeckému oddílu a nebyl plně využit, si sdružení pronajalo od města. Peníze získalo z dotačních programů města, kraje a od sponzorů. Za největší výhodu nově modernizovaného areálu považuje Podrápská to, že umožní kontakt handicapovaných se zdravými dětmi. Areál totiž využívá i Dům dětí a mládeže ve Vyškově.

Pro přibližně 80 terapeutických lekcí týdně je ve vyškovském areálu k dispozici pět koní. Rehabilitace je určena všem věkovým kategoriím od půlročních dětí až po seniory. Využívají ji nejen postižené děti, ale i sociálně či psychicky znevýhodnění lidé. Jízda na koni totiž pomáhá po fyzické stránce, ale posiluje také psychiku a dodává sebedůvěru, zdůraznila Podrápská.

Podobnou roli mohou sehrát i psi při takzvané canisterapii. “Zvíře představuje pro některé postižené jediného přítele, který jim dodává chuť do života,” řekla Podrápská. Ročně oba programy absolvuje na 600 klientů.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami