Konto Bariéry v dubnu rozdělilo 1,4 milionu korun

PRAHA, Minulý měsíc se na něj obrátilo 107 žadatelů a 99 z nich uspělo...

Konto Bariéry v dubnu rozdělilo 1,408.000 korun. Minulý měsíc se na něj obrátilo 107 žadatelů a 99 z nich uspělo. Většina prostředků putovala na bezbariérové úpravy bytů, veřejných budov a škol, na mechanické a elektrické vozíky, na digitální sluchadla, sportovní akce či osobní asistenci. Sdělil to Jakub Zelníček z Nadace Charty 77.

Peníze na osobního asistenta dostane například paní Alena, která se stará o tři těžce postižená trojčata a jedenáctiletou dceru. Její synové David, Oldřich a Vojtěch se narodili předčasně a vyžadují neustálou, nikdy nekončící péči. Paní Aleně pomáhá již tři roky žena, na jejíž měsíční plat bude Konto Bariéry přispívat částkou 2000 korun.

Konto také přispěje částkou 20.000 korun na zakoupení rezervního dýchacího přístroje čtyřiadvacetiletému Erikovi, který trpí od dětství progresivní svalovou dystrofií. Mladík začal mít na střední škole potíže s dýcháním a zbytek studia již musel strávit v domácím ošetřování. Nyní mu 24 hodin denně pomáhá dýchací přístroj. Když se porouchá, nastává velmi stresová situace, protože Erik vydrží bez přístroje jen několik minut. Jeho matka žádala o příspěvek na zakoupení rezervního přístroje sociální odbor městské části Praha 4 i zdravotní pojišťovnu, ale pokaždé jí byla doporučena synova hospitalizace. To je pro rodinu nepřijatelné.

Konto Bariéry je stěžejním projektem Nadace Charty 77. Je první a dosud jedinou kontinuální sbírkou, jíž se účastní více než 40.000 dárců, kteří ho svým pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhají naplňovat. Od roku 1993 rozdělilo více než 100 milionů korun. Na jeho účet lze přispět i dárcovskou SMS ve tvaru KONTOBARIERY odeslanou na číslo 87777. Za rok přišlo 3000 DMS, každá v hodnotě 27 korun.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami