Soutež neziskovek “Být vidět”

PRAHA, Neziskové organizace by měly "být vidět"...

Občanské sdružení Agnes vypisuje pátý ročník soutěží různých forem prezentace nestátních neziskových organizací pod souborným názvem Být vidět. Jednotlivé organizace se mohou přihlásit do kategorií Nejlepší výroční zpráva a Nejlepší webové stránky a do fotografické soutěže Náš příběh. ČTK to sdělila Markéta Krausová z pořádajícího sdružení.

Porota bude sledovat, zda se neziskovým organizacím daří podávat veřejnosti informace o své činnosti věcně, přehledně, účelně, strukturovaně a zajímavě i smysluplně. Zájemci o účast naleznou přihlášky a podrobné informace na adrese www.agnes.cz. Uzávěrka kategorie Nejlepší webové stránky byla stanovena na 15. červen, uzávěrka ostatních dvou kategorií je 15. září.

Soutěž by měla být především zrcadlem a zdrojem inspirace pro hledání nových nápadů a cest, jak šířit všeobecné povědomí o neziskových organizacích, lidech, kteří v nich pracují, o poslání a hodnotách, které jsou základem nejen sdružení, ale občanské společnosti jako takové.

Mezi šampióny minulého ročníku se s výročními zprávami zařadily například organizace Nová škola a Dětské krizové centrum. Se svými webovými stránkami zvítězily Junák – svaz skautů a skautek a hospicové občanské sdružení Cesta domů. Ve fotografické soutěži uspěly Sdružení pěstounských rodin a Český rybářský svaz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami