Havlíčkův Brod zpřístupní vozíčkářům prostory Staré radnice

HAVLÍČKŮV BROD, Do historické městské budovy, v níž sídlí také krajská knihovna, ještě letos instaluje plošinu pro vozíčkáře...

Havlíčkův Brod zpřístupní tělesně postiženým reprezentativní sál Staré radnice. Do historické městské budovy, v níž sídlí také krajská knihovna, ještě letos instaluje plošinu pro vozíčkáře. Na nákladech kolem půl milionu korun se zřejmě bude pětinou podílet krajská dotace, řekla dnes zastupitelka Ivana Štrossová, pověřená řízením sociálních záležitostí města.

Radnice nejprve plánovala umístit plošinu do plaveckého bazénu, aby lidem na vozíčku zpřístupnila posilovnu. “Nakonec jsme se rozhodli pro sál Staré radnice, který slouží společenským a vzdělávacím aktivitám,” uvedla Štrossová. V sále, který je v prvním patře budovy, se například volilo vedení města, konají se v něm koncerty nebo společenské akce škol.

Dalších zhruba půl milionu korun bude stát rekonstrukce toalet v budově. “Předpokládám, že se dostane i na to, aby byly přístupné vozíčkářům,” podotkla Štrossová. Na plošinu do plaveckého bazénu bude město shánět další peníze. Dříve se Havlíčkův Brod staral o odstranění bariér v základní škole Wolkerova. První zdviž za 700.000 korun, na niž přispěly i charitativní organizace a rodiče, je v provozu přes dva roky.

Loni město instalovalo další zařízení asi za 580.000 korun, aby se postižení žáci dostali do tělocvičny a všech odborných učeben. Pro potřeby tělesně postižených žáků byla upravena sociální zařízení. Škola nyní vyučuje tři děti na vozíčku a je připravena přijmout další i z širšího okolí.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami