Postižení v ČR budou mít ucelenou rehabilitaci, projedná to vláda

PRAHA, Zavedení ucelené rehabilitace má podle ministerstva práce zakotvit zákon. Tuto normu, která má zaručit i provázanost školství či zdravotnictví je potřeba ...

Zdravotně postižení v Česku by v budoucnu mohli začít podstupovat ucelenou rehabilitaci. Na sebe by tak navazovala jejich léčba, sociální začleňování, vzdělávání i pomoc při zařazení do pracovního života. Vyplývá to ze zprávy ministerstva práce, kterou by měla dnes projednat vláda. Zavedení ucelené rehabilitace již léta navrhuje Národní rada zdravotně postižených ČR. Podle jejích představitelů by komplexní systém a postup pomohl lidem s handicapem snáz se začlenit do běžného života a najít si práci. Přispěl by také ke snížení nezaměstnanosti lidí se zdravotním postižením, řekl již dříve předseda rady Václav Krása. I přes zákonná opatření počet handicapovaných bez práce roste. Úřady práce jich evidovaly přes 70.000.

Zavedení ucelené rehabilitace má podle ministerstva práce zakotvit zákon. Tuto normu, která má zaručit i provázanost školství či zdravotnictví je potřeba navrhnout. Vzniknout by měla také samostatná instituce, která bude jednotlivé činnosti koordinovat a účinnost rehabilitace léčebné, sociální a pracovní kontrolovat. Vláda schválila loni v srpnu svůj Národní plán podpory a integrace občanů se zdravotním postižením na období 2006 až 2009. Mimo jiné počítá s vytvořením uceleného systému rehabilitace. Na jeho přípravě se mají podílet hlavně ministerstva práce, zdravotnictví a školství. Spolupracovat by na něm měla i rada postižených.Praha – Zdravotně postižení v Česku by v budoucnu mohli začít podstupovat ucelenou rehabilitaci. Na sebe by tak navazovala jejich léčba, sociální začleňování, vzdělávání i pomoc při zařazení do pracovního života. Vyplývá to ze zprávy ministerstva práce, kterou by měla ve středu projednat vláda. Zavedení ucelené rehabilitace již léta navrhuje Národní rada zdravotně postižených ČR. Podle jejích představitelů by komplexní systém a postup pomohl lidem s handicapem snáz se začlenit do běžného života a najít si práci. Přispěl by také ke snížení nezaměstnanosti lidí se zdravotním postižením, řekl již dříve předseda rady Václav Krása. I přes zákonná opatření počet handicapovaných bez práce roste. Úřady práce jich evidovaly přes 70.000.

Zavedení ucelené rehabilitace má podle ministerstva práce zakotvit zákon. Tuto normu, která má zaručit i provázanost školství či zdravotnictví je potřeba navrhnout. Vzniknout by měla také samostatná instituce, která bude jednotlivé činnosti koordinovat a účinnost rehabilitace léčebné, sociální a pracovní kontrolovat. Vláda schválila loni v srpnu svůj Národní plán podpory a integrace občanů se zdravotním postižením na období 2006 až 2009. Mimo jiné počítá s vytvořením uceleného systému rehabilitace. Na jeho přípravě se mají podílet hlavně ministerstva práce, zdravotnictví a školství. Spolupracovat by na něm měla i rada postižených.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami