Chodov plánuje rozšíření sociálních služeb ve městě

CHODOV, Rozšířit by se měla například péče o seniory, práce s postiženými nebo s lidmi bez domova...

Chodovská radnice zpracovala plán rozvoje sociálních služeb ve městě na další dva roky. Rozšířit by se měla například péče o seniory, práce s postiženými nebo s lidmi bez domova, informoval starosta Chodova Josef Hora.

Plán je výsledkem komunitního plánování sociálních služeb, ke kterému se město přihlásilo před několika lety. “Přestože nejsme městem s rozšířenou působností, tak jsme se do komunálního plánování zapojili. Výsledky od roku 2004 jsou už natolik zjevné a konkrétní, že jsme se rozhodli vytvořit plán rozvoje služeb na další období,” uvedl Hora.

Z konkrétních návrhů vyplývá například potřeba převzetí penzionu pro důchodce od kraje městem, rozšíření pečovatelské služby na celotýdenní nebo vybudování azylového domu pro bezdomovce. Náklady na realizaci všech navrhovaných opatření budou ale značné. “Peníze na stavbu nebo některé dotace může získat město, ale na samotném provozování zařízení se chceme dohodnout s organizacemi, které se tímto oborem zabývají. Náklady nemůže nést jen město,” uvedl Hora.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami