PRVNÍ VELKOLEPÝ MEJDAN SE ŠKOLÁKY A FILMOVÝMI EXPERTY

PARDUBICE, RUBÍN CENTRUM Pardubice zve do kina...

RUBÍN CENTRUM Pardubice zve do kina

v parku pod naší kanceláří (Kostelní 94, PARDUBICE)

Zejména všem školákům bude patřit úvod unikátního projektu Pardubického letního kina Pernštejn v Tyršových sadech, který bude zahájen v poslední školní den, v pátek 30. června 2006 na obnovenou pardubickou premiérou snímku Experti režiséra Karla Comy.

Na slavnostní projekci mají přijet i hlavní protagonisté této komedie a zároveň účastníci soutěže Česko hledá SuperStar Michael Foret, Tomáš Löbl a Petra Pudová.

„Dětští účastníci prvního velkolepého prázdninového mejdanu dostanou sladký dárek od firmy Nestlé a limonádu zdarma,“ zve provozovatel Pardubického letního kina Pernštejn v Tyršových sadech Jan Motyčka.

Každý den v období letních prázdnin se tu bude v případě nedeštivého počasí vždy od 21.30 hodin promítat pro obyvatele a návštěvníky Pardubic zcela zdarma divácky atraktivní film.

„Dramaturgie klade důraz hlavně na úspěšné domácí i světové filmy. Promítat budeme například působivé české snímky ze zlatého fondu české kinematografie (Balada pro banditu, O slavnosti a hostech režiséra Jana Němce), ale i novější filmové hity, jako třeba Román pro ženy, Rebelové, Rok ďábla, Příběhy obyčejného šílenství či Indiánské léto. Ze světových trháků jmenuje například filmy Arizona Dream, Madagaskar, The Million Dollar Hotel, Tanec v temnotách, Nikde v Africe, Pink Floyd: The Wall, Italština pro začátečníky, Věčný svit neposkvrněné mysli, Kafe a cigára a mnohé další,“ dodává RaJa

· Sobota 01. červenec – “Madagaskar”
Čtyři rozmazlená zvířátka z newyorské ZOO by mohla do konce svých životů dostávat svůj denní příděl obdivu a krmení, kdyby zebru Martyho nezasáhla krize středního věku a on se za pomoci šikovných tučňáků nerozhodl ilegálně opustit…

· Neděle 02. červenec – “The Million Dollar Hotel”
V neutěšeném prostředí kdysi luxusního hotelu, ve kterém dnes přežívají různí „zatracenci“, zemře jeden z duševně chorých obyvatel a na místo přijíždí rázný agent FBI Skinner (Mel Gibson), aby případ vyšetřil. Námět Bono Vox (U2).

· Pondělí 03. červenec – “O slavnosti a hostech “
Snímek, ve kterém tehdejší prezident Antonín Novotný nalezl urážku svého majestátu, má originální formu jakoby autentického záznamu jedné společenské události…

· Úterý 04. červenec – “Tanec v temnotách”
Pochmurný příběh české emigrantky, která se v USA snaží vydělat dost peněz na operaci svého syna, jenž postupně ztrácí zrak. V hlavní roli Björk.

· Středa 05. červenec- “Rebelové “
V půvabném výtvarném stylu atmosféry konce šedesátých let vypráví film zejména o jedné velké lásce, které však dějiny nebyly zrovna nakloněny.

· Čtvrtek 06. červenec – “Rok ďábla ”
Rok ďábla je příběhem člověka, který se postupně vymanil z vlivu alkoholu, nahrávacích společností a médií, ale zoufale osamě…

· Pátek 07. červenec – “Nikde v Africe”
Židovská rodina Redlichových opustí na poslední chvíli nacistické Německo a najde útočiště v Keni.

Více informací naleznete na adrese www.letni-kino.cz www.pernstejn.cz

Hlavním partnerem projektu je pardubický pivovar.

Příběhy obyčejného šílenství
Indiánské léto
Arizona Dream
Italština pro začátečníky
Věčný svit neposkvrněné mysli
Balada pro banditu
Pink Floyd: The Wall
Román pro ženy
Kafe a cigára

Víc nebudu povídat a všem přeji krásné a pohodové prázdniny.

Radka Jandová , RUBÍN CENTRUM

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami