Lednické léčebné lázně přivítají první klienty v listopadu

LEDNICE (Břeclavsko), budou moci využívat zejména lidé k léčbě pohybového ústrojí. Součástí komplexu bude i hotel se 70 lůžky...

Patrně v listopadu bude v Lednici na Břeclavsku otevřen lázeňský komplex, který bude využívat léčivé účinky jodobromové vody. Výstavba areálu s balneoprovozem za 120 milionů korun je v plném proudu. Hrubá stavba je hotova, řekl lednický starosta Libor Kabát.

Lázně zaměstnají podle předběžných odhadů přes 50 lidí. “Zájemci o místa se nám hlásí průběžně. S obsazením různých odborností by neměl být větší problém,” uvedl starosta. Podle něj je důležité otevření komplexu dobře načasovat. Je pravděpodobné, že zpočátku bude areál využíván pouze částečně. Do plného provozu by se měl dostat až po skončení zimy.

Lázně budou moci využívat zejména lidé k léčbě pohybového ústrojí. Součástí komplexu bude i hotel se 70 lůžky, bazén, ordinace lékařů a společenské prostory. Stavební práce měly být hotovy v červnu. Zkomplikovala je ale dlouhá zima.

Obec na projektu spolupracuje s Hodonínem, který je jediným jihomoravským lázeňským městem. Tamní lázně vznikly před 27 lety. Využívají pramene jodobromové vody, jehož složení je stejné jako v Lednicích. V lázních se léčí pacienti po úrazech, operacích a lidé s pohybovými problémy. Ročně tímto zařízením projde 3500 lidí.

Vedení radnice doufá, že nový komplex přiláká také mnoho návštěvníků lednického zámku, který je od roku 1997 zapsán v seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Zámek s rozlehlým parkem a četnými historickými objekty navštívilo loni přes 300.000 turistů z celého světa.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami