Ostravská firma chce sehnat práci dalším handicapovaným lidem

OSTRAVA, Soukromá firma získala na nová pracovní místa z EU více než čtyři miliony korun...

Ostravská společnost Národní informační centrum (NIC), jež nedávno díky grantu od Evropské unie zaměstnala 13 lidí se zdravotním handicapem, chce dát práci i dalším lidem, kteří nemohou docházet do práce mimo své bydliště. Takzvané virtuální telefonické centrum jim umožňuje díky speciálním počítačovým programům pracovat z pohodlí domova. Firma může centrum rozšířit o kterékoliv místo s přístupem k internetu, další zvýšení počtu zaměstnanců bude nyní záležet na požadavcích trhu. Dnes to řekl ředitel společnosti Martin Ritt.

Soukromá firma získala na nová pracovní místa z EU více než čtyři miliony korun. “Vytvořili jsme vlastní, ve větší míře zcela unikátní software a systém zaměstnávání lidí, který je přenositelný. Pracovní místa jsou díky prodeji služeb udržitelná a budeme se snažit vytvářet další,” dodal Ritt. Systém firmám umožňuje, aby si od NIC nakoupily telemarketingové služby, které zajišťují handicapovaní občané pomocí internetu a telefonu.

Projekt se soustřeďuje především na Moravskoslezský kraj, jenž patří k regionům s největším počtem nezaměstnaných. Vysoký je i počet nezaměstnaných handicapovaných lidí, jen v Ostravě jich je kolem 3000. Na celkové nezaměstnanosti se v kraji podílejí přibližně 15 procenty.

“Služby ale můžeme nabídnout kdekoliv v Česku. Náš systém může posloužit také pro jiné skupiny lidí, které se těžko uplatňují na trhu práce. Byl by vhodný například pro matky s malými dětmi nebo ženy v předdůchodovém věku,” řekl Ritt. Firmy s více než 25 zaměstnanci mají ze zákona povinnost zaměstnávat lidi s postižením nebo odvádět státu příspěvek na aktivní politiku zaměstnanosti. Svou povinnost vůči státu mohou splnit rovněž nákupem zboží či služeb od firem, které zaměstnávají větší počet handicapovaných lidí.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami