Den s handicapem – den bez bariér

ČESKÝ KRUMLOV, 9. - 10. září jste zváni do Č. Krumlova na dvoudenní akci, jejímž smyslem je zpřístupnit...

KIWANIS KLUB ČESKÝ KRUMLOV

DEN S HANDICAPEM – DEN BEZ BARIÉR

9. a 10. září 2006

THE WALL – benefiční koncert na podporu Dne s handicapem

9. září 2006

VOZÍČKÁŘI SI ZNOVU UŽIJÍ ČESKÝ KRUMLOV A JEHO KRÁSY

Před pár lety přišel kamarád a také člen našeho Kiwanis klubu Radek se zajímavou myšlenkou. Navrhl a později také zrealizoval Průvodce Českého Krumlova pro handicapované. Protože i on se na vozíčku již léta pohybuje, znal tuto problematiku i nástrahy historického města více než dobře.

A tak vznikl nápad pozvat do Českého Krumlova i další podobně postižené spoluobčany a jednotlivé trasy, které tento průvodce nabízí, si pořádně „projezdit“.

Den s handicapem – Den bez bariér je dvoudenní akce, jejímž smyslem je zpřístupnit historické město a jeho kulturní památky návštěvníkům s tělesným, zrakovým, sluchovým i jiným postižením. Za pomoci dobrovolných asistentů se tak mohou podívat do míst, kam se běžně dostanou jen s obtížemi, nebo se nedostanou vůbec.

A proto již potřetí pořádá Kiwanis klub Český Krumlov 9. a 10. září Den s handicapem – Den bez bariér. Letos budou opět otevřeny všechny významné památky ve městě, zdarma jsou k dispozici průvodce a pomocníci, kteří handicapovaným pomohou zdolávat překážky. Připraveny jsou rovněž speciální prohlídky města ve znakové řeči pro neslyšící a prohlídky s množstvím hmatových vjemů pro nevidomé. Mezi nejvyhledávanější zážitky patří možnost sjíždění Vltavy na raftech.

Program letošního Dne s handicapem – Dne bez bariér bude obohacen o mnohé památky, otevřené zdarma při příležitosti Dnů evropského historického dědictví. Rovněž sobotní odpolední program na náměstí se bude prolínat s programem Setkání partnerských měst Českého Krumlova, tudíž přinese bohatou kulturní nabídku všem – handicapovaným i takzvaně zdravým obyvatelům a návštěvníkům.

Letos poprvé bude Den s handicapem – Den bez bariér mezinárodní – akci navštíví zdravotně postižení z Rakouska a Belgie. Tato návštěva, stejně jako program 3. ročníku Dne s handicapem – Dne bez bariér byly zčásti podpořeny finančními prostředky Evropské unie v rámci Dispozičního fondu Interreg IIIA Česká republika – Rakousko.

Více informací :

www.ckrumlov.cz/handicap2006, www.ckrumlov.cz/handicap, www.kiwanis.ckrumlov.cz

Pavla Kuchtová, tel. +420 602 184 252, kiwanis-klub@ckrumlov.cz, pavla.kuchtova@cmail.cz

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií z programu Iniciativy Společenství INTERREG IIIA

THE WALL – AUDIOVIZUÁLNÍ SHOW O BOURÁNÍ ZDÍ V NÁS A KOLEM NÁS

Součástí letošního programu Dne s handicapem – Dne bez bariér bude večerní benefiční koncert v zahradách pivovaru Eggenberg v centru města, na kterém bude provedeno české nastudování legendárního představení skupiny PINK FLOYD – THE WALL.

Tento pinkfloydovský fenomén je jen těžko přehlédnutelným audiovizuálním projektem v dějinách rockové hudby a jeho výpověď je zachována i po čtvrtstoletí.

České nastudování je díky Filipu Benešovskému, který je otcem české ZDI, velmi přesvědčivé a v evropském měřítku zcela ojedinělé. Na koncertní audiovizuální show se podílí 28 muzikantů české rockové elity, smyčcový kvartet a dětský sbor. Specifické provedení koncertu umožní předvést výjimečné představení s využitím nových zajímavých multimediálních efektů – kvadrofonní zvuk, dvě nezávislé videoprojekce filmových střihů, pyrotechnické efekty. ZEĎ je tak v celém hudebním příběhu metaforickým vyjádřením bariér, na které každý z nás v životě naráží. A právě jeho provedení v rámci Dne s handicapem – Dne bez bariér bude symbolickým vrcholem snah, které KIWANIS klub Český Krumlov má: zbořit zdi, rozdíly a mýty v nás a kolem nás.

Výtěžek benefičního koncertu bude proto použit na podporu dalšího ročníku Dne s handicapem – Dne bez bariér a pro o.p.s. Etela, která se zabývá pomocí dětem se zdravotním a sociálním handicapem. Dvouhodinový koncert, který symbolickým zbořením zdi zakončí Den s handicapem – Den bez bariér, je velmi silným uměleckým i emotivním zážitkem.

Kdo je Filip Benešovský?

hudebník – baskytarista, zpěvák, aranžér, producent

Jako hudebník spolupracoval s mnoha skupinami v oblasti rocku, jazzu, blues a country.

Namátkou: Jaromír Nohavica, Václav Zahradník, Václav Hybš, Marek Dobrodinský atd. V současné době doprovází na baskytaru Marii Rottrovou, Neřež, hraje fussion music s Ivanem Myslikovjanem, je členem Meky bandu (Miro Žbirka revival), vystupuje s Romanem Dragounem, Ravenem ….

Více informací:

www.ckrumlov.cz/handicap, www.ckrumlov.cz/thewall, www.pinkfloyd.cz, www.webpark.cz/benesovsky/

Ladislava Šmejkalová, tel. +420 602 470 248, kiwanis-klub@ckrumlov.cz, thewall@ckrumlov.cz

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK – KONCERT THE WALL

Český Krumlov – Infocentrum, nám.Svornosti 2, tel.: 380 704 621, e: infocentrum@ckrf.ckrumlov.cz

Český Krumlov – Unios, Zámek 57, tel.: 380 725 110, 380 725 119, e: tourist.service@unios.cz

Třeboň – Informační a kulturní středisko, Masarykovo nám. 103, tel.:384 721 169, e: info@trebon.cz

Prachatice – Kulturní a informační služby města, Horní 170, tel.: 388 312 563, e: icentrum@prachatice.cz

České Budějovice – Turistické informační centrum, nám.Přemysla Otakara II. 2, tel.: 386 359 480, e: infocb@c-budejovice.cz

Tábor – Infocentrum města Tábor, Žižkovo nám. 2, tel.: 381 486 230, e: infocentrum@mu.tabor.cz

Písek – Infocentrum Písek, Heydukova 97, tel.: 382 213 592, e: icpisek@mupisek.cz

Jindřichův Hradec – Informační středisko, Panská 136 / I., tel.: 384 363 546, e: info@jh.cz

a v síti TICKETPRO: www.ticketpro.cz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami