Pořady České televize Co slyší, kdo neslyší z cyklu Ta naše povaha česká a Živý kraj – Letokruhy Radky Rozkovcové z Radia Proglas získaly dnes Cenu za publicistické práce od vládního výboru pro zdravotně postižené občany. Stejné ocenění získal i seriál článků Hany Bubeníčkové O zrakovém postižení a zrakově postižených v časopisu Česká oční optika. Pořad Co slyší, kdo neslyší je o těžkostech při zařazení neslyšících lidí do práce a při komunikaci s okolím. Dokument Rozkovcové představuje práci sdružení Letokruhy, které pečuje o lidi s Alzheimerovou chorobou a pomáhá jejich rodinám. Série článků Hany Bubeníčkové celkově přibližuje laikům i odborníkům svět nevidomých lidí.
Výbor uděluje ceny dílům, která nejvhodnějším způsobem upozorňují na problematiku zdravotního postižení. Hlavním měřítkem posuzování je to, jak může přihlášená práce oslovit veřejnost a kladně ovlivnit její přístup k lidem se zdravotním postižením. Kategorii televizních pořadů ovládla Česká televize. Druhou a třetí cenu obdržely dva díly jejího magazínu Klíč; jeden pojednával o desetiletém úsilí vybudovat domov pro zrakově postižené v Opavě, druhý o vrozené poruše látkové výměny, která vede k úmrtí. Dva televizní dokumenty výbor ocenil čestným uznáním, pořad Bezmocný blízký z cyklu Případ pro ombudsmana a Reportáž o leteckém cestování handicapovaných.
Druhou cenu za rozhlasový pořad získal rozhovor se spisovatelem Ivanem Jerglem s názvem Do života v Radiu Proglas. Jergl v něm vypráví o svých zkušenostech ze života s fyzickým postižením. Na třetím místě skončil cyklus Radia Classic FM Slyšitelné ticho. Čestným uznáním porota ocenila magazín 20+30 Radia Proglas o životě ženy upoutané na invalidní vozík, která navíc bojuje s rakovinou. Druhou cenu v kategorii písemných děl získala reportáž Stvořeni pro život Olgy Myslivečkové v týdeníku Reflex. Článek pojednává o životě lidí s roztroušenou sklerózou. Třetí místo porota udělila článku Nemusíš být mlád, abys moh’ mít rád Josefa Procházky, který vyšel v časopisu Svět s Parapletem. Pojednává o prožitcích postiženého člověka při rehabilitačním pobytu. Ceny byly udělovány již potřinácté. Porota tentokrát hodnotila 33 prací.