Magistrát otevřel informační středisko k sociálním službám

PRAHA, V nově otevřeném informačním centru Kontakt v budově úřadu v Jungmannově ulici mohou lidé získat i řadu údajů o síti...

K lepší orientaci Pražanů v novém zákonu o sociálních službách má pomoci informační kampaň magistrátu. V nově otevřeném informačním centru Kontakt v budově úřadu v Jungmannově ulici mohou lidé získat i řadu údajů o síti sociálních služeb v metropoli. K novému zákonu vydal magistrát brožuru se základními informacemi o příspěvcích na péči.

“Kampaň je reakcí na davy lidí, kteří každodenně obléhají radnice městských částí,” řekl při dnešním otevření infocentra radní Jiří Janeček. Středisko má podle něho ušetřit lidem i čas. Řada lidí podle radního chodí na radnice jen se zeptat, zda nemají na nějakou dávku nárok. Nyní mohou zavolat na telefon 739 824 749, který bude v provozu vždy v pondělí a ve čtvrtek od 10:00 do 14:00. Informace k zákonu jsou nově i na internetových stránkách města.

“Dotazů k zákonu je hodně, lidé se v něm neorientují,” uvedl ředitel Městského centra sociálních služeb a prevence Miroslav Luczka. Pracovníci střediska však budou zájemcům schopni poskytnout i další rady v sociální oblasti. Každému klientovi se budou individuálně věnovat, zdůraznil ředitel. Podle nového zákona mohou potřební lidé dostat peníze přímo. Sami si vyberou, jakou službu si z nich zaplatí.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami