Pražské ND vybudovalo bezbariérový přístup z parkingu

PRAHA, Celá trasa od příjezdu až například k usazení ve speciálně upravené lóži je vybavena tak, aby přístup byl co nejschůdnější...

Národní divadlo v Praze rozšířilo služby pro osoby s tělesným postižením. Nový bezbariérový přístup z parkingu české první scény do jejích objektů je určen pro osoby s omezenou pohyblivostí, které používají invalidní vozík. Byl vybudován za finanční podpory ministerstva kultury.

“Celá trasa od příjezdu až například k usazení ve speciálně upravené lóži je vybavena tak, aby přístup byl co nejschůdnější,” řekla vedoucí úseku propagace a dokumentace ND Ivana Völflová. Výhodou podle ní je, že se nejedná o jednotlivá samostatná zařízení, ale o vypracovaný systém, kde vše na sebe navazuje. Osobám s omezenou pohyblivostí je tak umožněn vstup do historické budovy a hlediště, ale také do pokladny, provozní budovy Národního divadla i do Laterny magiky.

“Pro motorizované návštěvníky s tělesným postižením je už v parkingu u výdejního stojanu parkovacích lístků k dispozici dorozumívací zařízení, jehož prostřednictvím získají od obsluhy informace o bezbariérových úpravách. Informační systémy s možností asistence zaměstnanců Národního divadla na sebe navazují a jsou tak k dispozici po celou dobu přepravy tam i zpět,” uvedla Völflová. Osoby s omezenou pohyblivostí mohou také využít plošinu z parkingu přímo na Národní třídu.

Tyto služby přitom nejsou určeny pouze návštěvníkům divadla, ale i všem uživatelům podzemního parkoviště. Ze suterénních pražských scén mají bezbariérový přístup také například Divadlo Spejbla a Hurvínka, Divadlo ABC, Semafor, Minor, Divadlo v Dlouhé a Divadlo Komedie. Řada dalších je v úrovni chodníku.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami