Studium na VŠE bude pro postižené snadnější

PRAHA, Škola je v současnosti již téměř bezbariérová, v jarním semestru se chystají ještě drobné úpravy...

Vysoké škola ekonomická v Praze (VŠE) zprovozní do pěti měsíců středisko pro handicapované studenty. Na školu se tak budou moci přihlásit i mladí lidé, kterým jejich postižení zatím studium znemožňovalo. Přihlášky si mohou podat na příští akademický rok, sdělil tiskový mluvčí VŠE Miroslav Karlíček.

Středisko bude sloužit hlavně studentům s poruchami zraku a s pohybovými potížemi. Škola je v současnosti již téměř bezbariérová, v jarním semestru se chystají ještě drobné úpravy. “Pozvali jsme vozíčkáře, aby budovy otestoval. Dostal se všude tam, kam potřeboval, pouze s nepatrnou pomocí,” tvrdí Martin Ctibor, který má projekt na starosti. V budovách školy ještě přibudou například plánky v Braillově písmu, podle kterých se nevidomí zorientují.

Pracoviště střediska v areálu na Žižkově i na Jižním městě budou vybavena tak, aby postiženým usnadňovala studium a umožnila jim zapojit se do studentského života. Organizátoři nyní čekají, jaký bude ze strany handicapovaných zájem. “Byli bychom rádi, kdyby se přihlásilo aspoň 20 studentů,” řekl Ctibor. Do budoucna se chce zaměřit také na neslyšící. Servis pro ně je ale složitější, Ctibor plánuje, že budou mít speciální studijní program s překladem do znakového jazyka.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami