Budou doplatky na RS léky?

V poslední době se na základě informací uvedených na webových stránkách Ministra. zdravotnictví, množí od osob s RS dotazy, zda budou skutečně doplatky na RS léky, jak tuto informaci předává web MZd. Skutečnost je proti...

V poslední době se na základě informací uvedených na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví, množí od osob s RS dotazy, zda budou skutečně doplatky na RS léky, jak tuto informaci předává web MZd.

Skutečnost je proti informacím uvedených na stránkách MZd trochu jiná. Vzesla jsem dotaz prostřednictvím Lenky Petrášové, (redaktorky MF dnes, která ve věnuje problematice zdravotnictví a dlouhodobě píše a sleduje i naši problematiku RS a tudíž by v případě problému s doplatky měla ihned podklad pro nový článek) na Ministerstvo zdravotnictví.

Výstup z Ministerstva zdravotnictví je následující: zástupce MZd, který zpracoval podklady pro web stránky (nikoli ofic. podobu) udělal to nejjednodušší, co mohl.
Obecně vzato napříč celému seznamu léků. Vzal doplatky versus maximální cena léků. Tedy to, co v reálu není nikde v lékárnách a prodává se všude o třetinu levněji. Tudíž tento seznam zveřejněný na web stránkách MZd je neplatný.

Je důležité si připomenou, že osoby s RS, po splnění zdrav. kritérií stanovených vyhláškou MZd, mají při diagnóze RS nárok na bezplatnou léčbu!

V případě dotazů naváhejte kontaktovat mne, nebo tiskový odbor MZd.

Hanka Potměšilová, mluvčí UNIE ROSKA, správce www.aktivnizivot.cz
e-mail: info@aktivnizivot.cz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami