Restart – program integrace pro lidi se zdravotním znevýhodněním

OLOMOUC, Projektu se mohou zúčastnit lidé se zdravotním znevýhodněním, částečnými i plnými invalidními důchody, pro které jsou všechny uvedené služby zdarma...
Občanské sdružení Internetporadna.cz nabízí zájemcům z Olomouckého kraje zapojení do projektu Restart. Zabezpečí jim kurz dovedností, které požadují všichni zaměstnavatelé – kurz angličtiny, sociálních a pracovních dovedností, kurz základů administrativy i práce na počítači na míru. Těm, kteří nevlastní počítač, bude zdarma zapůjčen na dobu jednoho roku, aby si mohli procvičovat, co se již naučili. Pokud budou chtít pořídit si vlastní počítač, pomůže jim jej sponzorsky získat.
Pracovníci InternetPoradny.cz jsou připraveni pomoci všem účastníkům řešit problémové situace, například z oblasti důchodů, dávek nebo osobních problémů – k dispozici jim jsou sociální pracovnice i psycholožka. Dále budou zajištěny stáže a podpora při hledání a udržení zaměstnání, například vyhledáváním vhodných zaměstnavatelů, individuální přípravou na každé výběrové řízení, asistencí při vzdělávání, stáži i prvních dnech v zaměstnání. Těm, kteří budou muset na kurzy cestovat, bude proplaceno jízdné.
Při této práci využije InternetPoradna zkušeností a navázaných spoluprací z předchozího projektu Teleworking pro Olomouc, ve kterém se podařilo 85% z dvaceti účastníků úspěšně vzdělat v práci s PC a v důsledku toho s naší podporou získalo nové zaměstnání 50 % z nich. Pro tři zájemce jsme také pomohli zajistit vlastní počítače.
Projektu se mohou zúčastnit lidé se zdravotním znevýhodněním, částečnými i plnými invalidními důchody, pro které jsou všechny uvedené služby zdarma. Prosíme zájemce o zapojení do tohoto projektu, aby se nám ozvali do 22. 4. 2007 na e-mailovou adresu: eva.petrekova@internetporadna.cz. Bližší informace se dozvíte na telefonním čísle 587 406 126 od paní Evy Petřekové.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami