Mendelova univerzita zpřístupní svou budovu handicapovaným

BRNO, Po dokončení rekonstrukce chystá otevřít obory, na něž se budou moci hlásit i handicapovaní...

Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně (MZLU) plánuje jednu ze svých budov za devět milionů korun opravit, aby se v ní mohli pohybovat postižení či hůře pohybliví lidé. Po dokončení rekonstrukce chystá otevřít obory, na něž se budou moci hlásit i handicapovaní.

Dosud na škole nestudovali, výjimkou je několik studentů, kteří chodí o berlích, řekla Daniela Mišunová z Institutu celoživotního vzdělávání. Budova E, která se má opravovat, byla postavena ve 30. letech minulého století.

Prošla několika rekonstrukcemi, nikdy se však při nich nehledělo na seniory či vozíčkáře. Ve čtyřpodlažním objektu, kde škola provozuje Univerzitu třetího věku, a tudíž ji navštěvuje hodně seniorů, navíc chybí výtah. Při opravě se vybuduje bezbariérový přístup do domu, vně budovy se postaví výtah a chodby se upraví tak, aby umožňovaly průjezd lidem na vozíku.

V objektu také vzniknou bezbariérové toalety a posluchárna. V dalších etapách škola plánuje zpřístupnit hůře mobilním další učebny a vybudovat prostor pro odpočinek studentů. Univerzitu třetího věku MZLU navštěvuje každoročně zhruba 300 lidí, dalších asi 100 posluchačů má Institut celoživotního vzdělávání v programu pro vzdělávání učitelů. Kromě toho pořádá institut další kurzy v dalších oborech, od jednodenních po několikaleté.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami