VÝSTAVA Roztroušená skleróza v Čechách

KYJOV, Nenavštívili jste další "štaci" putovní výstavy Roztroušená skleróza v Čechách? Během výstavy proběhla dvě doprovodná vystoupení cimbálové muziky „MARÝNKA“, která byla naučným průřezem písničkami, zvyky i tanci Slovácka. Slavnostní derniéru, konanou u příležitosti Dne RS a spojenou se setkáním Rosek, ozvláštnila nejen country kapela „COUNTRIO“, ale také...

Nenavštívili jste další “štaci” putovní výstavy Roztroušená skleróza v Čechách?

Tato unikátní putovní výstava vkročila již do třetího ročníku svého trvání, a to 9. května 2007 v Kyjově. Dalo by se říct, že se stala dodatečnou oslavou desetiletého výročí založení Rosky Kyjov. Díla byla (a jsou!) vystavena díky velké vstřícnosti farářky Ivy Pospíšilové v bezbariérových prostorách kostela Církve československé husitské.

Během výstavy proběhla dvě doprovodná vystoupení cimbálové muziky „MARÝNKA“, která byla naučným průřezem písničkami, zvyky i tanci Slovácka. Slavnostní derniéru, konanou u příležitosti Dne RS a spojenou se setkáním Rosek, ozvláštnila nejen country kapela „COUNTRIO“, ale také tisková mluvčí Unie Roska Hanka Potměšilová, která přítomné mile zaskočila zvoleným oděvem. Tím byl tradiční kyjovský kroj, který jí padnul jako ulitý!

Více si přečtete a prohlédnete ZDE, nebo naleznete v sekci Aktivní život/Co se děje v regionech

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami