Kalendář Roska 2008

Již třetím rokem vydala Roska ve spolupráci se svými partnery vkusný stolní kalendář.

Jsou v něm umělecká díla dalšího mladého umělce-keramika s RS a to Jiřího Dudychy. Každý týden v roce v něm najdete přinejmenším jednu jeho jedno keramické dílo.

Jiří o sobě říká Měl jsem to štěstí a narodil jsem se zdráv. Plnými doušky jsem si užíval toho pocitu, že mne mé tělo nezradí. Sbíral jsem brouky, koketoval s lezením na skály, kondičně běhal, plaval. Zkrátka měl radost z pohybu. Ve dvacátém roce mého života ale nastal zlom – roztroušená skleróza. Ty dva roky beznaděje bych už nechtěl prožít.

Řízením osudu jsem mohl pokračovat v rodinné tradici a věnovat se keramice. Našel jsem nový smysl existence, keramika začala vyplňovat můj život, moje plány do budoucna. Mám to štěstí že můj otec patří k nejvýznamnějším keramikům – sochařům v naší republice. Tím že řídím svůj ateliér realizující výhradně jeho tvorbu, mohu se podílet na vzniku krásných věcí.

Chvíle, které mohu prožívat při setkání s tátovými přáteli – výtvarníky mi dávají zapomenout na to, co jsem díky RS ztratil. Sednuli-li si za hrnčířský kruh, do nejistých rukou se vrací síla i cit. Slabé nohy si vzpomenou na chvíle běhání. Když aranžuji výstavu a nesu-li jedinečný exponát, mám jistotu, že neškobrtnu. Umění je tak velké, že vyplňuje celého člověka říká správně Gustave Flauber.

Jirka žije a pracuje v Litomyšli. Pravidelně vystavuje na mnoha místech po ČR.

Náhled kalendáře zde

Tento ojedinělý stolní kalendář Rosky na příští rok o formátu 30×17 cm, který je i dobrou prezentací všech lidí s roztroušenou sklerózou si můžete objednat, nejlépe hromadně, pro členy Rosky za akční cenu 30,- Kč/ks. Doporučená cena pro ostatní je 85,- Kč/ks.

Objednávky přijímá a prodej zajišťuje MS centrum Roska v Praze, Praha 7, Tusarova 10/1438, tel./fax: 266 712 511, e-mail: centrum@roska-praha.cz , roska.centrum@chello.cz Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , a všechny regionální pobočky Roska.

Neváhejte a objednejte si náš unikátní kalendář co nejdříve.

Jaroslav Zika

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami