Galerie Kampa získává finanční podporu

PRAHA, Nově vzniklý Nadační fond pro podporu zaměstnávání zdravotně postižených osob...

Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením poskytne finanční podporu unikátnímu projektu “Galerie Kampa“ z výtěžku Benefičního divadelního představení Edith a Marlene v divadle Pod Palmovkou.

Benefiční akci, která se koná dne 16.10. 2007 bude moderovat herecký duet Jan Potměšil a Jiří Štrébl. „Jsem skutečně velmi nadšen, že Nadační fond již dva měsíce po svém vzniku byl schopen nejen získat prvního statisícového finančního dárce, ale také již najít takto unikátní projekt pro postižené lidi, řekl jeden ze zakladatelů Nadačního fondu radní hlavního města Prahy pan Jiří Janeček.“

“Galerie Kampa” je unikátní projekt, který v samém historickém centru Hlavního města umožní otevřít centrum práce, výstavní a prodejní galerii, prostor k setkávání zdravotně postižených s veřejností. Galerie Kampa se stane také místem edukace veřejnosti s životem lidí s handicapem.

Část prodejní galerie bude nabízet pouze výrobky z dílen osob se zdravotním postižením z celé České republiky. V kavárně budou mít návštěvníci možnost ochutnat jak občerstvení připravované handicapovanými osobami tak získat zkušenost se zdravotně postiženým personálem kavárny. V klíčové části projektu, veřejně přístupné dílně, bude mít veřejnost příležitost k přímé interakci jak s postiženými lidmi tak s jejich prací a životem.

Galerie Kampa tak nejen vytvoří pracovní místa pro handicapované lidi ale především zvýší povědomí o problematice jejich zaměstnávání u běžné veřejnosti a ukáže kvalitu a pečlivost handicapovaných osob.

O Nadačním fondu:

Nadační fond byl založen lidmi se zdravotním postižením v roce 2007 jako reakce na těžkou situaci osob s handicapem při vstupu na trh práce. Jako jediný v ČR se zabývá výhradně pomocí při zaměstnávání osob s postižením, zajišťuje vzdělávání, vybavuje pracovní místa či bezbariérové přístupy, a podporuje vznik nových pracovních míst. Činnost fondu a vypsané projekty jsou uveřejněny na www.nfozp.cz.

Kontakt:

Ondrejka Šplíchalová, ředitelka Nadačního fondu, tel. 724 306 617, splichalova@nfozp.cz Nadační fond pro podporu zaměstnávání zdravotně postižených osob

Bohuslava ze Švamberka 4, 140 00 Praha 4

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami