Integrovaný informační portál MPSV láme rekordy v návštěvnosti

Hranici půl milionu zhlédnutých stránek za den překonal minulý týden poprvé integrovaný informační postál MPSV. Hlavním důvodem vzrůstajícího zájmu je rostoucí portfolio nabízených informací a služeb...
Hranici půl milionu zhlédnutých stránek za den překonal minulý týden poprvé integrovaný informační postál MPSV. Hlavním důvodem vzrůstajícího zájmu je rostoucí portfolio nabízených informací a služeb. Mezi novinkami je také možnost vyhledat v databázi volná pracovní místa pro osoby slabozraké či nevidomé.

Tato aplikace byla připravena ve spolupráci s organizací slabozrakých a nevidomých SONS a umožňuje vyhledat takováto volná místa i bez toho, aby tuto možnost zaměstnavatel ve svém inzerátu volného místa explicitně vyjádřil.

Pro zaměstnavatele byla výrazně upravena aplikace pro zadávání volných míst. Počet volných míst získaných elektronicky dosáhl v říjnu i díky těmto úpravám rekordní úrovně, kdy bylo přijato do databáze úřadů práce celkem 11 561 volných míst.

Další nová unikátní aplikace umožňuje vyhledat volná místa dostupná veřejnou dopravou ve stanoveném časovém intervalu. Klient, který této možnosti využije, získá informaci u takto vybraných volných míst o času potřebném na dopravu do zaměstnání (na 6, 7, 8, 14 a 22 hodinu), počtu dopravních spojení, které tuto podmínku splňují, potřebném počtu přestupů i ceně, za kterou je možné dojíždět.

Pro občany hledající informace ze sociální oblasti jsou k dispozici informace jak z oblasti týkající se státní sociální podpory, pomoci v hmotné nouzi, tak i sociálních služeb.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami