6.národní konference Unie Roska “Místo pro kvalitní život s roztroušenou sklerózou”

PRAHA, 26. června 2008, pod záštitou MUDr. Milana Cabrnocha, poslance Evropského parlamentu a Ivany Staňkové místostarostky Městské části Prahy 4 se již tradičně koná národní konference, jejíž 6. ročník se uskuteční v kongresovém sále IKEM PRAHA...

Již šestým rokem si 25. června 2008 připomeneme Národní den roztroušené sklerózy v ČR. U příležitosti Národního dne se po celé ČR konají akce, které upozorňují ve všech souvislostech na závažnou problematiku roztroušené sklerózy. V jednotlivých regionech České republiky se pořádají benefiční akce, koncerty, semináře, konference, dny otevřených dveří apod.

Konané akce jsou realizovány ve spolupráci s lékařskými garanty Unie Roska, jednotlivými regionálními Sdruženími Roska a Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Vyvrcholením Dne roztroušené sklerózy je již tradičně národní konference, jejíž 6. ročník se letos koná 26. června 2008, pod záštitou MUDr. Milana Cabrnocha, poslance Evropského parlamentu a Ivany Staňkové místostarostky Městské části Prahy 4.

Konference se uskuteční v kongresovém sále IKEM Praha (Institut klinické a experimentální medicíny – objekt A. 5.patro, Vídeňská 1958/9, 140 00 Praha 4).

Konference seznámí osoby s RS ale i širokou veřejnost s novinkami v léčbě roztroušené sklerózy a

s další problematikou spojenou s tímto onemocněním. Jedním z palčivých problémů, vyjma léčby RS, je zaměstnávání osob se zdravotním postižením, které se ukazuje jako téma, o kterém se musí stejně tak jako o léčbě diskutovat a hledat veškeré možné cesty k řešení. Proto se letos partnerem Národní konference stal Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Tak jako v minulých letech očekáváme velkou účast návštěvníků konference z celé ČR. Na konferenci vystoupí lékaři, pacienti s RS, společnosti, které se zabývají pomocí nemocným s RS, příznivci, hosté z veřejného života, ale i hosté ze zahraničí.

V roce 2007 se národní konference účastnilo 190 osob a i letos se očekává minimálně stejná účast.

Na konferenci vystoupí Rolande Cutner členka výkonné rady MSIF

Karel Hrkal, prezident UNIE ROSKA

Doc. MUDr. Eva Havrdová CSc., předsedkyně Neuroimunologické sekce ČLS JEP, vedoucí MS centra VFN Praha

Mgr. Jana Dušánková, klinická psycholožka MS centra VFN Praha

MUDr. Libor Zámečník, urologická klinika VFN Praha

Alexandra Zajíčková, ředitelka ÚP Písek

Hana Potměšilová, ředitelka Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením

Martin Hanibal, sociální pracovník MS centra v Praze a mnoho dalších.

Podrobný program bude doplněn. Další podrobnosti na www.roska.eu

Dotazy a informace k akci Karel Hrkal – prezident Unie Roska, karelh@roska.eu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami