Pořadatelé EXPO 2010 hledají tvůrce pavilonu tělesně postižených

Cílem organizátorů je na ploše 800 m2 představit současnou životní úroveň handicapovaných lidí, jejich úspěchy, přínos společnosti a především předvést nejmodernější technologie, které postiženým umožňují vést plnohodnotný život...

Vedle národních a firemních pavilonů vyroste ve výstavním areálu EXPO 2010 v Šanghaji i několik tematicky zaměřených expozic, věnovaných aktuálním problémům současných měst. Jeden z nich zacílí pozornost návštěvníků světové výstavy na životní styl tělesně postižených. Prostřednictvím českého konzulátu v Šanghaji a Kanceláře generálního komisaře pro účast ČR na EXPO vyzývají čínští pořadatelé české designéry, výrobce či oborové asociace, jež by měli zájem představit své nápady a výrobky v Pavilonu života a slunečního svitu.

Cílem organizátorů je na ploše 800 m2 představit současnou životní úroveň handicapovaných lidí, jejich úspěchy, přínos společnosti a především předvést nejmodernější technologie, které postiženým umožňují vést plnohodnotný život.

Podle vypsaného zadání bude pavilon propojovat reálný a virtuální svět. Ten první by měl mít podobu obytného domu, v druhém se bude návštěvník přesouvat pomocí nejnovějších technologií, aniž by přitom vstal z pojízdného křesla pro vozíčkáře. Zájemcům o prezentaci v expozici nebo dokonce o její celkový design poskytne detailní informace p. Li Mao Wei, tel. 0086-21-56382080, email: imwei5@yahoo.cn . Uzávěrka přihlášek je 30. září 2008.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami