Abilympiáda nabídne 36 soutěžních disciplín

PARDUBICE, Sedmnáctý ročník abilympiády, což je soutěžní přehlídka schopností a dovedností osob se zdravotním postižením, se uskuteční 22. a 23. května 2008 tradičně v pardubické ČEZ aréně, pořadatelem je opět Česká abilympijská asociace (CAA). Uzávěrka přihlášek je letos už v pátek 27. března...
Sedmnáctý ročník abilympiády, což je soutěžní přehlídka schopností a dovedností osob se zdravotním postižením, se uskuteční 22. a 23. května 2008 tradičně v pardubické ČEZ aréně, pořadatelem je opět Česká abilympijská asociace (CAA). Uzávěrka přihlášek je letos už v pátek 27. března. „Pro tento ročník jsme vypsali celkem šestatřicet disciplín, z tradiční nabídky byly tentokrát vypuštěny disciplína číslo tři montáž PC a disciplína číslo sedm řízení automobilu,“ informovala Alena Krpálková, která má v organizačním štábu už tradičně na starosti soutěžní úsek.
V sázce bude notebook
Které disciplíny byly pro 17. ročník národní abilympiády vypsány: 1. košíkářství, 2. výroba nábytku, 4. tvorba www stránek, 5. počítačová editace textu, 6. počítačová sazba a grafika, 8. keramika, 9. malba na hedvábí, 10. šití dámského oděvu, 11. vyřezávání ovoce a zeleniny, 12. mechanická montáž, 13. elektronická montáž, 14. návrh plakátu, 15. technická ilustrace, 16. dřevořezba, 17. cukrářství, 18. studená kuchyně, 19. aranžování květin – západní styl, 20. aranžování květin – ikebana, 21. aranžování suchých květin, 22. vyšívání, 23. háčkování, 24. pletení, 25. drhání, 26. batika, 27. zdobení kraslic, 28. paličkování, 29. malba na sklo, 30. výroba svíček, 31. fotografování, 32. drátování, 33. malování na kameny, 34. zpracování dat, 35. patchwork, 36. programování, 37. výroba šperku, 38. ubrousková technika.
„Rádi bychom zvýšili zájem o počítačové disciplíny, novinkou bude motivační cena – šanci na to, odvést si z Pardubic kvalitní notebook, bude mít každý přihlášený, protože ji nezíská vítěz, ale jeden vylosovaný účastník těchto disciplín,“ řekl člen organizačního štábu Vladimír Podnecký.
Dva druhy přihlášek
Každý účastník má možnost přihlásit se do dvou vypsaných disciplín, uzávěrka přihlášek je v pátek 27. března 2009.
Manažer abilympiády Jaromír Krpálek: „Na našich webových stránkách www.abilympics.cz připravujeme i nový přihlašovací formulář pro soutěžící, doprovod a rozhodčí. Všichni tak budou mít možnost online sledovat jak je daná disciplína obsazena a budou moci případně změnit svoji účast do jiné disciplíny až do stanoveného data ukončení přihlášek. Pro nás to má velký význam především v tom, že budeme mít několik databází soustředěné do jedné, a navíc umístěné na internetu. Tento krok jsme připravovali několik let a doufám, že postupem času to přinese pro všechny jen to nejlepší. Tento rok si však ještě účastníci budou moci vybrat mezi klasickým korespondenčním přihlášení a novým internetovým formulářem.“
Čekají přízeň sponzorů
„Při přípravě i vlastní organizaci spoléháme na podporu a přízeň celé řady sponzorů. V minulých dnech jsem písemně o podporu požádala hejtmana Pardubického kraje Radko Martinka a primátora města Pardubice Jaroslava Demla, obě tyto instituce nás v posledních letech finančně podpořily vždy,“ prozradila ředitelka CAA Ivana Dolečková.
Opět bohatý program
V programu nebudou chybět oblíbené doprovodné akce a kulturní program, na jejichž náplni organizátoři pečlivě pracují už od podzimu minulého roku. V loňském ročníku organizátory potěšila návštěva herce Pavla Nového, který si všechny získal svoji bezprostředností. Doprovodný program získává v těchto dnech hrubé obrysy a dobrou zprávou pro všechny je, že se opět počítá s „výjezdním“ večerem, který se v loňském roce osvědčil pod Kunětickou Horou. Tentokrát abilympionici zamíří do jiné lokality, ale náplň večera bude obdobná. Doprovodný program bude opravdu pestrý a už teď organizátoři slibují řadu příjemných překvalení. Tradičně se počítá i s doprovodnou výstavou ABI-REHA.
Další aktualizované podrobnosti najdete na adrese www.abilympics.cz.
Kontakty:
Ivana Dolečková,
Česká abilympijská asociace, J. Palacha 324/23, 530 02 Pardubice,
tel: +420 774 554 720, e-mail: director@abilympics.cz,
Jaromír Krpálek
tel: +420 466 304 366, e-mail: jaromirk@k2p.cz
Alena Krpálková
tel: +420 466 304 366, e-mail: abilinfo@abilympics.cz
Jaromír Fridrich
tel. +420 602 485 765, e-mail: fridrich.jaromir@seznam.cz
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami