Klub Lupusinek

Už několik let jsou na webu dostupné stránky o jedné z nemocí imunity - systémový lupus, zkratka onemocnění je SLE. Lupus není lupénka, jak se mnozí lidé domnívají. Jde o vážné onemocnění více systémů v těle (systémové) a patří mezi onemocnění ze skupiny autoimunitních chorob....

Už několik let jsou na webu dostupné stránky o jedné z nemocí imunity – systémový lupus, zkratka onemocnění je SLE.
http://www.lupusinky.estranky.cz/

Lupus není lupénka, jak se mnozí lidé domnívají. Jde o vážné onemocnění více systémů v těle (systémové) a patří mezi onemocnění ze skupiny autoimunitních chorob.

Autoimunita je stav, kdy imunitní buňky útočí proti vlastním tkáním jako by je “nepoznávaly” a vytváří se tak nejrůznější druhy onemocnění /mezi nejznámější patří třeba roztoušená sklerosa RS, celiakie nebo Crohnova nemoc CN, i o těchto nemocech se na stránkách dočíst můžete/.

Lupus patří mezi ty méně známé nemoci, i když není až zas tak vzácný. Je neinfekční a po příčinách se teprve pátrá.

Stránky slouží nejen jako zdroj informací, ale i jako podpůrná skupina pro nemocné a to nejen s lupusem SLE, ale i pro pacienty s autoimunitou . Autorky vydávají i svůj malý internetový časopis – obštastník, s názvem LUPUS-IN.

(Máte-li někoho známého s nemocí imunity, povězte mu o nich ev. přepošlete odkaz, třeba jej ještě nenapadlo hledat si informace o pomoci s nemocí lupus na internetu.)

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami