Předání 1. certifikátu k užívání ochranné známky „Práce postižených“

28. srpna 2009 proběhlo historicky první předání certifikátu k užívání ochranné známky „Práce postižených“, a to ve firmě Ergotep, která zaměstnává na 120 osob se zdravotním postižením...

25. srpna 2009 proběhlo historicky první předání certifikátu k užívání ochranné známky „Práce postižených“, a to ve firmě Ergotep, která zaměstnává na 120 osob se zdravotním postižením. Certifikát převzal ředitel společnosti Jiří Herynek z rukou předsedkyně správní rady Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením p. Lenky Kohoutové a MUDr. Milana Cabrnocha, poslance Evropského parlamentu. Oba stáli u zrodu unikátního projektu, který vytváří systém a podmínky pro označování výrobků ochrannou známkou “Práce postižených“. Jedná se o ty výrobky, které zdravotně postižené osoby skutečně a prokazatelně vyrobily, kompletovaly, nebo balily.

Smyslem této značky je podpořit, zviditelnit a propagovat produkty a práci osob se zdravotním handicapem i jejich zaměstnavatele. Ochranná značka má dále sloužit k podpoře zaměstnávání postižených spoluobčanů, ke stírání bariér mezi zdravými a postiženými (handicapovaní vyrábějí výrobky se srovnatelnou kvalitou!) a k podpoře prodeje a marketingové komunikace těchto výrobků.

„Naše společnost je sociální firmou – zabýváme se mimo jiné distribučními a korespondenčními pracemi v rámci direkt marketingu. Různé výrobky kompletujeme do balíků a rozesíláme po celé České republice. Balíčky od nás budou označeny ochrannou známkou Práce postižených s dodatkem kompletováno a baleno. Práce s postiženými lidmi není v žádném případě jednoduchá, chceme být vidět, máme se čím chlubit. V dnešní době není lehké udržet více jak 120 pracovních míst ve společnosti se zdravými lidmi, natož ve firmě, kde pracuje 95% osob se zdravotním postižením. Ochrannou známku tak chápeme jako určité pozitivní zviditelnění naší firmy.

Kromě toho se budeme na tomto projektu podílet i tak, že hodláme aktivně nabízet právě i výrobky, které mohou užívat známku „Práce postižených“, v rámci našeho e-shop prodeje“ říká Jiří Herynek, ředitel společnosti Ergotep.

„Ochranná značka Práce postižených slouží k přímé podpoře a prezentaci zaměstnávání ZP občanů u těch zaměstnavatelů, kteří v rámci chráněného pracovního trhu (i mimo něj) přizpůsobují pracovní podmínky a postupy pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením a dále důsledně dodržují veškerou platnou legislativu. Jde o zviditelnění konkurenceschopné práce, která je provedena osobami s různým zdravotním znevýhodněním. Zakoupením výrobku nepodpoří zákazník žádnou nadaci, ale přímo zaměstnavatele, který s postiženými lidmi pracuje“ říká Lenka Kohoutová předsedkyně správní rady Nadačního fondu, který ochrannou známku vytvořil a vlastní.

Certifikát není tak lehké získat. Firma, která má zájem získat možnost užívání známky „Práce postižených“, musí splňit požadavky auditu a tento taktéž uhradit. „Těší nás, že i v takto nelehké ekonomické situaci, která nás obklopuje, si společnost Ergotep uhradila celý audit sama a nečekala na to, až se najdou dotační možnosti,“dodává Kohoutová.

Podle slov europoslance Cabrnocha ochranná známka poputuje od nás i do Evropy: “Rád se podílím na projektech, které mají smysl a mohou pomoci těm, kteří to skutečně potřebují. Projekt ochranné známky “Práce postižených” takový bezesporu je. V nadcházejícím období bych rád pomohl rozšíření ochranné známky do celé Evropské unie.”

Více o ochranné známce Práce postižených najdete na www.pracepostizenych.cz

Informace o akci: Lenka Kohoutová, 607 61 44 88, kohoutova@nfozp.cz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami