Zdravotnictví ve 100 nejlepších

Slavnostní předávání cen „Českých 100 nejlepších“ za rok 2008 proběhlo 28. listopadu 2009 ve Španělském sále Pražského hradu. Mezi oceněné patří i doc. MUDr. Eva Havrdová,CSc...

Slavnostní předávání cen „Českých 100 nejlepších“ za rok 2008 proběhlo 28. listopadu 2009 ve Španělském sále Pražského hradu jako dvanáctý ročník této podnikatelské soutěže. Mezi oceněné patří i vedoucí Centra pro demyelinizační onemocnění Neurologické kliniky 1. LF UK a VFN doc. MUDr. Eva Havrdová,CSc.

Centrum pro demyelinizační onemocnění nyní pečuje o více než 4 tisíce pacientů s roztroušenou sklerózou a poskytuje všechny nejmodernější druhy léčby včetně experimentální. Centrum razí koncepci komplexní péče o pacienty s roztroušenou sklerózou a dlouhodobě spolupracuje s řadou renomovaných zahraničních institucí. Jeho pracovníci se podílejí na výzkumu nejen na domácí půdě, ale i na zahraničních pracovištích.

Docentka Havrdová je autorkou mnoha vědeckých publikací a řešitelkou řady grantových projektů, přednáší v ČR i na zahraničních kongresech a pracovištích. Zasloužila se o zavedení časné léčby roztroušené sklerózy v ČR, která je od tohoto roku hrazena zdravotními pojišťovnami. Snaží se nejen o zlepšení léčebných možností pro pacienty a pokroky ve výzkumu roztroušené sklerózy, ale také o aktivní přístup pacientů k chorobě, jejich pozitivní motivaci a práci na sobě. Jen tak je podle doc. Havrdové možné zlepšit kvalitu jejich života.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami