„Roska“ Jihlava zabodovala v celostátní soutěži postižených

Lidé s roztroušenou sklerózou z Jihlavy zabodovali v celostátní soutěži všech zdravotně postižených s názvem o Cenu modrého slona 2010. Uspěli v kategoriích ruční práce kombinovanou technikou a literární dílo...

JIHLAVA – Lidé s roztroušenou sklerózou z Jihlavy zabodovali v celostátní soutěži všech zdravotně postižených s názvem o Cenu modrého slona 2010. Uspěli v kategoriích ruční práce kombinovanou technikou a literární dílo.

První z cen náleží celému kolektivu Roska Jihlava, který sdružuje 45 lidí a na setkáních mj. vyrábí pomocí malby na sklo a drátkování drobné šperky. Druhé čestné uznání náleží Evě Zavadilové ze Sasova, která navzdory těžké nemoci píše mj. povídky, jež s nadhledem komentují život kolem ní – loni také přispěla povídkou do knihy „Jak mi ereska změnila život“.

„Považujeme to za ocenění nás, členů sdružení, ale i našich rodinných příslušníků,“ říká předsedkyně jihlavské Rosky Jitka Večeřová, podle níž lidé s nevyléčitelnou nemocí nejvíce potřebují společenství, ve kterém si mohou popovídat a společně něco vytvářet. Tím jsou v Jihlavě mj. rehabilitační cvičení, plavání, masáže, přednášky i výlety. „Letos se chystáme na Kleť a do Třeboně, a také letní setkání členů naší regionální Rosky včetně rodinných příslušníků v Jankově,“ uvedla J. Večeřová.

Převzato: Jihlavské listy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami