Ochranná známka Práce postižených má prvního patrona

V rámci akce Praha otevřená řemeslům, kterou na první podzim den připravil Nadační fond pod podporu zaměstnávání osob se zdrv. postižením...

Dne 23. září 2010 upořádal Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) trhy s názvem „Praha otevřená řemeslům“. Trhy se uskutečnily 23. září 2010 od 10,00 do 18,00 hodin na Ovocném trhu v Praze.

Jednalo se o prezentaci řemeslných aktivit lidí s handicapem, jak z řad OSVČ tak i běžných zaměstnavatelů a zároveň studentů a učňů, a to nejen z řad osob se zdravotním postižením.

V rámci programu došlo k předání šeku k uhrazení poplatku za audit ochranné známky Práce postižených o. s. JOKER z Chebu. Společnost Abbott Laboratories s. r. o., která audit uhradí, se tak stala historicky prvním patronem ochranné známky Práce postižených a po další 2 roky se bude moci pyšnit titulem Patron ochranné známky práce postižených o. s. JOKER. Projekt „Patron ochranné značky Práce postižených“ je o pomoci zaměstnavatelům, kteří zaměstnávají osoby se zdravotním postižením, získat licenci k užívání ochranné známky Práce postižených. Patronství se tím však nemusí končit, může pokračovat. Patron může svému partnerovi – nositeli ochranné známky dál pomáhat například pravidelným zadáváním zakázek.

V odpoledním bloku proběhla také prezentace UNIE ROSKA, která sdružuje pacienty s roztroušenou sklerózou (RS). V rámci stánku UNIE ROSKA došlo k představení projektu expedice pacientů s RS na Kilimandžáro, ukázky rukodělné činnosti – pletení košíků pana Jaroslava Wojnara, účastníka světové Abilympiády v Japonsku a korálkářské dílny paní Alice Plundrové. Na akci také vystoupili američtí piloti, Keith Siilatse a Andreie Floroiu, kteří se rozhodli proletět 30 zemích světa během 60 dnů na podporu lidí s RS a organizací pro pacienty s RS a právě 23. září 2010 přistáli v České republice. Projekty UNIE ROSKA přišli svými koncerty podpořit Hana Robinson a kapela LaSpilka.

Praha otevřená řemeslům nebyla prezentací sociálních služeb, ale opravdového a fungujícího zaměstnávání a vzdělávání, které vede k a vzdělávání učňů a studentů z řad zdravot. postižených ve školách se sídlem v hl. městě Praha a následnému zaměstnávání.

V rámci programu proběhla také burza práce ve stanu pracovního portálu práce.cz a NFOZP. „Společně s odborníky na zaměstnávání zdravotně postižených jsme se věnovali především tématům přínosu zaměstnávání zdravotně postižených a jeho specifik, vytipování vhodného místa pro zdravotně postižené ve firmě a také náležitostem výběrového řízení,“ řekla Radka Pokorná ze společnosti LMC, která portál Prace.cz provozuje.

Akce proběhla v rámci projektu Ochranná známka Práce postižených v Praze. Více informací na www.nfozp.cz a www.pracepostizenych.cz

Ochranná známka Práce postižených tvoří ucelený projekt. Jde o systém, který vytváří podmínky a možnosti pro označování výrobků, které osoby se zdravotním postižením skutečně a prokazatelně vyrobily, kompletovaly, balily nebo poskytly práce v podobě služby ochrannou značkou “Práce postižených“. Od května 2010 je ochra. známka Práce postižených součástí Národní politiky kvality.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami