Nabídka Chráněných bytů

ŽIREČ, Hledáme zájemce o trvalé nebo přechodné bydlení v Chráněných bytech....

Oblastní charita Červený Kostelec vyhlašuje výzvu pro zájemce o bydlení v Chráněných bytech v Žirči u Dvora Králové nad Labem.

Typ ubytování: Jedná se o dva bezbariérové byty 1+1 a 2+1 s ošetřovatelskou asistencí v rozsahu čtyř hodin denně pro jeden byt. Po dohodě je možné dostupnou asistenci rozložit do období od 7:00 do 19:00 h. Zájemcům nabízíme možnost si bydlení nezávazně na dva týdny až dva měsíce vyzkoušet a zároveň využít tento pobyt k rekreaci.


Podmínky pro přijetí jsou:


-Senior nebo dva senioři ve věku okolo 60 let a výše, starající se o nemocného s diagnózou roztroušená skleróza (RS) nebo s jiným závažným tělesným onemocněním


-Soběstačnost seniorů.


-Svéprávnost všech zúčastněných.


-Ochota seniorů poskytovat péči postiženému členu domácnosti.Popis: Jedná se o nově zrekonstruované byty v klidném prostředí obce Žireč. Dům je v areálu Domova svatého Josefa (DSJ). U domu je užitková zahrada s prostorným skleníkem a v sousedství je rozlehlý park. V obci funguje Klub důchodců a Český svaz chovatelů. Je zde možnost využít rehabilitaci a kulturních a duchovních aktivit DSJ a odebírat obědy. Do DSJ dojíždí praktická lékařka ze Dvora Králové. Ve zkušební době, která bude trvat 2 měsíce, bude nájem hradit Oblastní charita Červený Kostelec. Nájemníci si ve zkušební době hradí pouze provozní náklady přímo spojené s jejich pobytem. V celém objektu není povoleno kouření.Bližší informace: Vladislav Plašil tel: 499 628 539, plasil@zirec.hospic.cz , http://zirec.hospic.cz/. Pokud by Vás toto bydlení zaujalo, tak mi prosím zavolejte. V případě, že mě nezastihnete volejte na tel: 499 628 502, mobil: 777736054 – vedoucí DSJ – Mgr. Lukáš Holub.Adresa Domova sv. Josefa je: Domov sv. Josefa, Žireč čp.1, 544 04 Dvůr Králové n.L.


Modelový projekt rezidentní péče pro seniory a jejich dospělé děti se zdravotním postižením formou chráněného bydlení je financován programem Evropské unie Phare 2002 – Podpora aktivního života seniorů.


Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami